Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 lutego 2018 roku

0:00 TWOJA MUZYKA
Posłuchamy znakomitej płyty EABS. Electro Acoustic Beat Sessions postanowili na swoim debiucie zinterpretować kompozycje legendarnego Krzysztofa Komedy. Postawili przy tym na odwagę i świeże spojrzenie. Nie zabraknie również nowych dźwięków od Black Label Society. Przypomnimy też najciekawsze fragmenty audycji muzyczno-rozrywkowych mijającego tygodnia.

Do słuchania po północy do 6:00 rano zaprasza Tomasz Wojtyłko.

Napisz do autora:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Trwa ostatni dzień zmagań o medale podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Kto okazał się największą niespodzianką zmagań? Kto zawiódł? Na te pytania poszukamy odpowiedzi w porannym programie. Sprawdzimy także, w których dyscyplinach sportu Polacy mogą osiągnąć miejsca medalowe za cztery lata.

Nie zabraknie też stałych punktów:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • Resort Sprawiedliwości chce, aby przed rozpoczęciem postępowania rozwodowego, rodzice byli zobligowani do obowiązkowej mediacji. Wg ministerstwa, mediacja ma pomóc w ustaleniu wspólnych obowiązków wobec dzieci, chociaż wg propozycji obowiązkiem mediacyjnym byłyby objęte również pary bezdzietne. O ocenę tych zmian zapytamy Barbarę Leszczyńską, kierownika Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, który działa w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Pawła Koniecznego
  • Aby małżeństwo było nierozerwalne, musi być oparte na wyrażeniu obopólnej zgody przez kobietę i mężczyznę oraz dopełnione przez świadomy i dobrowolny akt fizyczny małżonków. Takie małżeństwo jest trwałe, jedyne i nierozerwalne aż do końca życia jednego z współmałżonków. Żadna władza nie może go rozwiązać - tak twierdzi prawo kanoniczne Kościoła katolickiego. W związku z tym nie ma możliwości udzielenia rozwodu. Jest jednak proces kanoniczny o "stwierdzenie nieważności małżeństwa". Jak on wygląda, czy ma coś wspólnego ze sprawą sądową? Na te pytania odpowie ks. Piotr Kuc, Oficjał Sądu Diecezji Opolskiej.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:20 Wartość dodana – wydawca niedzielny - Agnieszka Stefaniak
  • Kończący się tydzień upłynął pod hasłem "nyska krowa uciekinierka". Zwierzę, które uciekło z transportu do rzeźni wzbudziło zainteresowanie mediów z całego świata. W piątek w południe fetowano sukces. Krowa została złapana. Godzinę później okazało się, że zwierzę zdechło. Między innymi o tej akcji powiemy w programie "Wartość dodana". Będzie też o stanie taboru opolskich policjantów i grypie, która szaleje już nie tylko w Naprawie, ale i na Opolszczyźnie.
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »