Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lutego 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W pierwszych tygodniach 2016 roku trafiła do nas płyta "Stabat Mater Dolorosa" firmowana przez doskonale znanego jazzowym słuchaczom pianistę i kompozytora Witolda Janiaka oraz wokalistę Adama Rymarza. Projekt ten stanowić może zaskoczenie dla śledzących dotychczasowe poczynania Janiaka, postrzeganego wyłącznie jako muzyka jazzowego. Album zawiera polskie pieśni pasyjne, a więc muzykę religijną, głęboko uduchowioną i sytuującą się bardzo daleko od stricte jazzowych poczynań pianisty.

Dziś w audycji także muzyka folkowa z Litwy ByTikZyz. "Krajka. W domu" to druga płyta zespołu śpiewaczego Krajka z Przemyśla oraz Kapeli Serhija Ochrimczuka z Kijowa. Wypełnia ją tradycyjna muzyka polsko-ukraińskiego pogranicza z okolic Chełma, Lubaczowa, Przemyśla, aż po bieszczadzkie i beskidzkie góry i doliny. Krain mieniących się niegdyś kolorytem i bogactwem kultur, tradycji, etnosów. 70 lat temu, ludność ukraińska z tych regionów została przesiedlona w ramach Akcji Wisła – w rezultacie folklor ziem pogranicza polsko-ukraińskiego uległ zniszczeniu.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 OBIEŻYŚWIAT

Dziś udamy się na wyspę położoną na wodach Oceanu Atlantyckiego, która wprawdzie należy do Portugalii, ale geograficznie bliżej jej do Afryki. Odwiedzający tę wyspę turyści określają ją mianem ogrodu Europy, wyspą szczęścia czy wiecznej wiosny.


Za sprawą wszędobylskiego Jacka Michalskiego z Opola, który odwiedził ponad 70 państw świata, zapraszam na najpiękniejszą wyspę Europy, czyli Maderę.


Po emisji magazynu, na stronie internetowej radia Opole, w zakładce Obieżyświat, dźwiękowy zapis audycji uzupełnią zdjęcia autorstwa Jacka Michalskiego.


Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Do autorki można napisać tu:
barbara.tyslik@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »