Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lutego 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W pierwszych tygodniach 2016 roku trafiła do nas płyta "Stabat Mater Dolorosa" firmowana przez doskonale znanego jazzowym słuchaczom pianistę i kompozytora Witolda Janiaka oraz wokalistę Adama Rymarza. Projekt ten stanowić może zaskoczenie dla śledzących dotychczasowe poczynania Janiaka, postrzeganego wyłącznie jako muzyka jazzowego. Album zawiera polskie pieśni pasyjne, a więc muzykę religijną, głęboko uduchowioną i sytuującą się bardzo daleko od stricte jazzowych poczynań pianisty.

Dziś w audycji także muzyka folkowa z Litwy ByTikZyz. "Krajka. W domu" to druga płyta zespołu śpiewaczego Krajka z Przemyśla oraz Kapeli Serhija Ochrimczuka z Kijowa. Wypełnia ją tradycyjna muzyka polsko-ukraińskiego pogranicza z okolic Chełma, Lubaczowa, Przemyśla, aż po bieszczadzkie i beskidzkie góry i doliny. Krain mieniących się niegdyś kolorytem i bogactwem kultur, tradycji, etnosów. 70 lat temu, ludność ukraińska z tych regionów została przesiedlona w ramach Akcji Wisła – w rezultacie folklor ziem pogranicza polsko-ukraińskiego uległ zniszczeniu.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
1:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W sobotnim paśmie Radio Opole do świtu polskie kalendarium historyczne a w nim między innymi o utworzeniu Biblioteki Narodowej i pierwszym publicznym występie ośmioletniego Fryderyka Chopina.

Dziś jest rocznica urodzin Dietrera Przewdzinga - wieloletniego włodarza Zdzieszowic. Przypomnimy sylwetkę tego polityka samorządowego.

Nie zabraknie także fragmentów audycji minionego dnia:

01:00-02:00 Ona i On – Wiesław Kolbusz
02:00-03:00 Studio Reportażu - Marian Staszyński
03:00-04:00 Popołudniowy reflektor – Beata Granatowska
04:00-05:00 Loża Radiowa – Zbigniew Górniak i Tomasz Gdula

Do słuchania 1:00 do 6:00 rano zaprasza Mariusz Majeran. Do autora można napisać na: mariusz.majeran@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »