Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 lutego 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Trzecia płyta, nagrana po wypadku i powrocie na scenę. Bogatsza brzmieniowo i bardziej urozmaicona, co tym ciekawsze, że wszystkie utwory są kompozycjami Anny German.

Czy dają tu o sobie znać wielonarodowe korzenie artystki? (O jej biografii i niedawnym serialu także wspominam, nie mniej nie będzie to głównym celem audycji, a tradycyjnie sporo będzie o tekstach, które, poza nośnymi i chwytającymi za serce melodiami, myślę w dużej mierze przyczyniały się do sukcesów piosenkarki).

Tuż po północy zaprasza do słuchania Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
W pierwszej godzinie piątkowej Loży Radiowej Tomasz Gdula i Zbigniew Górniak pochylą się nad fenomenem obywatelskiej mobilizacji, która doprowadziła do zniknięcia z Internetu oszczerczego filmu obwiniającego Polaków o zbrodnię Zagłady, a kolportowanego przez wpływowe środowiska żydowskie.

Będzie też o kolejnym polskim fenomenie: szybkości reagowania sieciowym humorem na wydarzenia społeczne czy polityczne, w tym przypadku na uniewinnienie sędziego, który zabrał ze stacji benzynowej 50 zł - przez rzekome roztargnienie.

W "Kulturce wyższej i niższej" o "Toksynie" skandalizującej powieści reaktora naczelnego największego polskiego tabloidu.

Po 13:00 rozmowa poświęcona jubileuszowi 80 lat Prawd Polaków spod Znaku Rodła, który w Opolu obchodzony będzie za tydzień. Naszym gościem będzie Tadeusz Szczyrbak, prezes Rodziny Rodła-Wrocław.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Zbigniew Górniak i Tomasz Gdula.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »