Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 lutego 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
The Art of Escapism jest laboratorium wokalnym, w którym artystki Ania Rybacka i Lo Ersare porzucają oswojone dotychczas ramy komponowania w postaci gatunków muzycznych, stylistyki, określonej techniki wokalnej, czy ustalonej formy. Niepowtarzalność utworów zapewniają opracowane przez duet oryginalne techniki improwizacji, nieskończone możliwości używanych efektów elektronicznych oraz organiczne podejście do tworzenia muzyki w chwili.

The Necks
"Unfold" to płyta do osobistego użytku. To stonowany i zimny powiew jazzu na wyłączność. Stworzony z minimalistycznej i nieco powściągliwej tkaniny, z której ciężko jest wyciągnąć sto procent jej możliwości.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
W Głuchołazach, mieście zdominowanym przez PO, przewodniczącym miejskiej rady został polityk PiS. Czy to początek kampanii wyborczej prawicy na południu regionu? O to po 12:00 zapytamy Artura Kamińskiego, lidera PiS w powiecie nyskim, powiatowego radnego, a wcześniej gminnego radnego w Głuchołazach.

Po 13:00 wrócimy do tematu dekomunizacji pomników - o tej trudnej kwestii porozmawiamy ze Stanisławem Skakujem, który w latach 90. minionego wieku, jako dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zajmował się drażliwą kwestią upamiętnień żołnierzy niemieckich.

Poza tym w programie cytat dnia, kolejny odcinek cyklu Mądre ryby nie biorą oraz garść politycznych plotek.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Ewa Skrabacz i Marek Świercz.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »