Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 lutego 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
The Art of Escapism jest laboratorium wokalnym, w którym artystki Ania Rybacka i Lo Ersare porzucają oswojone dotychczas ramy komponowania w postaci gatunków muzycznych, stylistyki, określonej techniki wokalnej, czy ustalonej formy. Niepowtarzalność utworów zapewniają opracowane przez duet oryginalne techniki improwizacji, nieskończone możliwości używanych efektów elektronicznych oraz organiczne podejście do tworzenia muzyki w chwili.

The Necks
"Unfold" to płyta do osobistego użytku. To stonowany i zimny powiew jazzu na wyłączność. Stworzony z minimalistycznej i nieco powściągliwej tkaniny, z której ciężko jest wyciągnąć sto procent jej możliwości.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Czuwaj Słuchaczu! Z harcerskimi pozdrowieniami rozpoczniemy poranną audycję. Czwartek 22 lutego to Dzień Przyjaźni, czy też Dzień Myśli Braterskiej. Święto upamiętniające datę urodzin założyciela skautingu sir. Roberta Baden-Powella. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci. Do wspólnego rozpoczęcia tego dnia zapraszają radiowe zuchy w składzie: Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski.

W audycji dziś także:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusza Prochery
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Sławomir Batko, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola. Przed dzisiejszą (22.02) sesją pytamy o głośne ostatnio w Opolu tematy: protest ekologów przeciw wycince drzew przy realizacji centrum przesiadkowego Opole Wschód oraz zamianę działek w Grudzicach na plac targowy w centrum Opola.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o te same kwestie zapytamy przewodniczącego klubu radnych PO Zbigniewa Kubalańcę.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »