Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lutego 2018 roku

0:00 TWOJA MUZYKA
7:00 MAMY WEEKEND
Ponad tydzień czekaliśmy na pierwszy medal podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Było warto, bo dzięki wyczynowi Kamila Stocha w niedzielę zabrzmi w Korei Południowej Mazurek Dąbrowskiego. O wyczynach naszych sportowców mówić będziemy porannym programie.

Nasze studio odwiedzi także Daniel Gałązka z zespołem, z którym porozmawiamy o twórczości grupy i zbliżającej się premierze kolejnego krążka.

Stałymi elementami programu są:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy to gość sobotniej rozmowy "W cztery oczy". W programie zapytamy o zmiany dotyczące zatrudniania obcokrajowców. W związku z tymi zmianami w niektórych częściach kraju w pośredniakach ustawiają się kolejki pracodawców, którzy chcą zatrudnić pracowników spoza wspólnoty. Czy w powiecie nyskim jest podobnie? To wyjaśni nasz gość. Powiatowy Urząd Pracy w Nysie otrzymał nagrodę specjalną Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za co to wyróżnienie, o tym także w rozmowie.
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • Opolscy uczniowie w ramach swoich praktyk zawodowych remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego. Nie tak dawno pomogli także swojemu koledze w odrestaurowaniu domu. O akcjach, do których chętnie włączają się uczniowie opowie Violetta Szczepkowska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:20 Wartość dodana – Tomasz Cichoń
  • W podsumowaniu najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia nie może zabraknąć kolejnych kontrowersji związanych z budową nowego zakładu karnego w Brzegu, a także zbieraniu głosów w sprawie zorganizowania referendum w tym temacie. Zajrzymy też na obchody święta funkcjonariuszy służby więziennej oraz powiemy o sporych pieniądzach jakie trafią do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu na remont i przebudowę oddziałów szpitalnych.
Do słuchania audycji zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »