Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bardzo udana próba powrotu Cugowskiego do bluesowo hard rockowych korzeni z pierwszego etapu Budki, chociaż typowych dla niej brzmień tu niewiele, pomimo wsparcia kompozytorskiego Romualda Lipki. Nie trafiła ona jednak w swój czas, a do tego jest to jedna z najsłabiej wyprodukowanych płyt w historii polskiej fonografii, co jest wielką stratą, bo chociaż powrót wokalisty do Budki Suflera okazał się komercyjnym strzałem w dziesiątkę, to ta płyta absolutnie nie zasługuje na zapomnienie. Dziś Krzysztof Cugowski i Cross - "Podwójna twarz".

Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Tego wieczoru zapraszamy do wysłuchania premiery i reportażu z archiwum.

Lucjan Rydel, Pan Młody z "Wesela" - był jej dziadkiem, a babcią - Panna Młoda, Jadwiga Mikołajczykówna. I jak by tego było mało, jest spokrewniona z większością postaci z wielkiego dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Maria Barbara Hetnał z domu Rydel, mieszka w Nysie - w tym roku kończy 90 lat. Ma świetną pamięć i jakże barwne, jakże chwilami zaskakujące wspomnienia ze świata, którego tajemnice z radością możemy wspólnie odkryć. I jak to pięknie brzmi, gdy "wielkie nazwiska" stają się takie uroczo - zwyczajne, gdy słyszymy, że byli to ludzi z krwi i kości, chociaż zdarzyło się wesele, które zapewniło im literacką i teatralną nieśmiertelność. Posłuchajmy zatem nowego reportażu Doroty Kłonowskiej: "Wyspiański wódki nie pił".

A druga praca na ten wieczór wybrana, to mój reportaż z roku 1999: "Trzeba pokonać strach". W audycji przedstawiłem relacje o przeżyciach (czasem dramatycznych) w podwodnym świecie nurków - strażaków z Opola. Wtedy ta ratownicza jednostka istniała już 30 lat, zatem ludzie ją tworzący, mieli bogate doświadczenie. A nurek, jak saper, może się pomylić tylko raz...


W poniedziałki, środy i piątki od 22:05 do 23:00, a w soboty od 20:00 do północy w kanale Radio Opole 2 (DAB+) zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »