Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś o płycie, która może wydawać się mało rozrywkowa i w ogóle nie rockowa. Ale może uda nam się przekonać, że jest inaczej. To płyta z piosenkami Edwarda Stachury, ale kompozycje i aranżacje są Jerzego Satanowskiego.

Jak zapewnia autor audycji, na tej płycie udało się Satanowskiemu, pomimo że śpiewa Jacek Różański, wyzwolić z tego, z czym kojarzony jest Stachura, a więc z piosenką poetycką czy też aktorską. Co to za płyta?

Więcej usłyszą Państwo tuż po północy. Zaprasza Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Nawet w dojrzałym wieku warto obudzić w sobie artystyczne spojrzenie na świat. Inaczej wtedy smakuje życie i łatwiej można sobie poradzić z problemami, których los seniorom, niestety, nie szczędzi.

"Artystyczne babcie" (premiera rok temu) posłuchamy: Marii Caban, Krystyny Pierszkały, Teresy Sojki, Krystyny Sypiańskiej, Anny Świerc i Krystyny Żarskiej z sekcji plastycznej "Akwarele" przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opolu. Jak się okaże, tym sympatycznym żeńskim gronem dowodzi mężczyzna, Jerzy Kamiński.

"Droga do nieba", reportaż Danuty Starzec, powstał w roku 1989. To niezwykła opowieść o tym, jak można mimo trudnych życiowych doświadczeń nadać swemu życiu sens. To audycja o cierpieniu, o walce z depresją, o wsparciu ze strony najbliższych. Warto w skupieniu posłuchać tej historii, warto przemyśleć relacje świata ludzi zdrowych ze światem, ludzi przez los tak surowo potraktowanych...Od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można pisać na adres:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »