Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bardzo udana próba powrotu Cugowskiego do bluesowo hard rockowych korzeni z pierwszego etapu Budki, chociaż typowych dla niej brzmień tu niewiele, pomimo wsparcia kompozytorskiego Romualda Lipki. Nie trafiła ona jednak w swój czas, a do tego jest to jedna z najsłabiej wyprodukowanych płyt w historii polskiej fonografii, co jest wielką stratą, bo chociaż powrót wokalisty do Budki Suflera okazał się komercyjnym strzałem w dziesiątkę, to ta płyta absolutnie nie zasługuje na zapomnienie. Dziś Krzysztof Cugowski i Cross - "Podwójna twarz".

Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Jeśli kochasz góry, masz świetną kondycję, umiejętności przydatne podczas nauki wspinaczki, jeździsz na nartach i chcesz wziąć udział w specjalnym szkoleniu - jesteś idealnym kandydatem na ratownika GOPR. Grupa Wałbrzysko-Kłodzka poszukuje młodych ludzi chcących spróbować swoich sił w szeregach profesjonalnych ratowników.

Zatem w porannej audycji zajmiemy się poszukiwaniem idealnego kandydata, ale też sprawdzimy czy dzieci z Opolszczyzny bezpiecznie spędzają czas podczas zimowego wypoczynku.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa - Zbigniew Górniak
  • Fala potępienia, jaka przelewa się przez media po ujawnieniu nagrania z biesiady neofaszystów, przy okazji uderza też w organizacje, które odwołują się do idei narodowych i patriotycznych. Narodowy to prawie nazistowski, a stąd już blisko do hitleryzmu - takim uproszczonym schematem gra dziś wielu publicystów, w dobrej, choć częściej w złej wierze - aby dokuczyć rządowi, który podobno przymykał oczy na rzekomo krzepnący w Polsce faszyzm. W rozmowie "W cztery oczy" porozmawiamy o tym z Grzegorzem Flerianowiczem, prezesem regionu opolskiego stowarzyszenia Endecja (Narodowa Demokracja).
08:40 Poglądy i osądy - Zbigniew Górniak
  • Natomiast w "Poglądach i osądach" gościć będziemy wiceprzewodniczącą Rady Miasta Opola, Małgorzatę Wilkos, bliską współpracownicę min. Patryka Jakiego, który mocno zabiega o delegalizację naofaszystów z organizacji Duma i Nowoczesność.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają duety ze składu: Justyna Marcińska i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »