Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś o płycie, która może wydawać się mało rozrywkowa i w ogóle nie rockowa. Ale może uda nam się przekonać, że jest inaczej. To płyta z piosenkami Edwarda Stachury, ale kompozycje i aranżacje są Jerzego Satanowskiego.

Jak zapewnia autor audycji, na tej płycie udało się Satanowskiemu, pomimo że śpiewa Jacek Różański, wyzwolić z tego, z czym kojarzony jest Stachura, a więc z piosenką poetycką czy też aktorską. Co to za płyta?

Więcej usłyszą Państwo tuż po północy. Zaprasza Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W Strzelcach Opolskich prawdziwą furorę robi Kaśka, a w Opolu mogłaby górka śmierci... Mogłaby, ale na razie śniegu tam jak na lekarstwo. W porannej audycji sprawdzimy czy są jakiekolwiek szanse na naśnieżanie tego miejsca.

Pozostając w klimacie zimowego wypoczynku, będziemy mieli dla Państwa karnety do Zieleniec Ski Arena, które mogą się okazać doskonałym prezentem z okazji Dnia Dziadka.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Marka Świercza
Na poranne rozmowy W cztery oczy (o 8:04) oraz Poglądy i osądy (8:40) zaprasza Zbigniew Górniak.
Nabiera rumieńców dyskusja na temat nowego stadionu w Opolu. Czy taki obiekt jest nam potrzebny? Czy obecny stan piłki nożnej na Opolszczyźnie wymaga tej inwestycji? Ile będzie to kosztowało? Gdzie stanie nowy stadion i dlaczego? Czy stadiony miejskie generują cokolwiek (imprezy sportowe? kulturalne? inne?). Jak nazwać nowy obiekt sportowy? Może im. Antoniego Piechniczka? O tym będziemy rozmawiali "W cztery oczy" z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, a w "Poglądach i osądach" z szefem Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Tomaszem Garbowskim.


Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »