Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tym razem Witold Sułek przypomni płytę "Pamięć" grupy SBB. Czego możemy się spodziewać?

Wybrałem trzeci album grupy, dla mnie przełomowy w ich karierze, gdzie jeszcze słychać młodzieńczy zapał i skłonność do improwizacji, oraz czerpanie z modnego wówczas fusion, a jednak brzmiący już w pełni oryginalnie.

Niezwykle dojrzałe za to, mądre i przejmujące są teksty Juliana Mateja. Uznaję, o czym wspominam w audycji, że ich doniosłość przełożyła się na muzykę z tego albumu, niejako zmusiła zespół do większego skupienia, i nawet jeżeli nie wprost do zilustrowania ich, to na pewno do podkreślenia sensu i znaczenia
- pisze autor audycji i zaprasza do słuchania w piątek po północy.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
W piątkowej Loży Radiowej o tym, jak były wojewoda opolski dokucza obecnemu i jak ten drugi odgryza się publicznie. Kto psuje "dobry obyczaj i urząd", żeby zacytować słowa byłego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego dla Gazety Wyborczej?

Spytamy obecnego wojewodę opolskiego Adriana Czubaka, czy rzeczywiście, jak oskarża go o to były wojewoda, "chodzi na pasku partii". Korzystając z okazji, zadamy też pytania o obwodnice opolskie - kiedy zacznie się ich budowa, ale przede wszystkim, kiedy się skończy.

Ponadto: czy Patryk Jaki będzie zbierał za rok do puszki WOŚP? Oraz ironiczne nagrody prezydenta USA za fejknewsy. A także - okiem związkowca: o sytuacji lekarzy, czy rzeczywiście jest taka tragiczna.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Zbigniew Górniak i Tomasz Gdula.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »