Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tym razem Witold Sułek przypomni płytę "Pamięć" grupy SBB. Czego możemy się spodziewać?

Wybrałem trzeci album grupy, dla mnie przełomowy w ich karierze, gdzie jeszcze słychać młodzieńczy zapał i skłonność do improwizacji, oraz czerpanie z modnego wówczas fusion, a jednak brzmiący już w pełni oryginalnie.

Niezwykle dojrzałe za to, mądre i przejmujące są teksty Juliana Mateja. Uznaję, o czym wspominam w audycji, że ich doniosłość przełożyła się na muzykę z tego albumu, niejako zmusiła zespół do większego skupienia, i nawet jeżeli nie wprost do zilustrowania ich, to na pewno do podkreślenia sensu i znaczenia
- pisze autor audycji i zaprasza do słuchania w piątek po północy.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Wyposażeni w kolorowe kredki, z wierszykiem na ustach i bukietem róż w dłoniach będziemy przygotowywać się do zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Oprócz tego zajmiemy się najsławniejszą w naszym województwie, a może już na świecie - krową Komedią! Do tego dorzucamy karnety do Zieleniec Ski Arena, a na deser odpalimy dla słuchaczy auto na weekend z pełnym bakiem (poznaj szczegóły akcji "Zima z Radiem Opole"!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Marka Świercza

08:04 W cztery oczy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Elżbieta Konopka, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych, z którą porozmawiamy o e-składkach. Zaprasza Marek Świercz.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o nową politykę informacyjną Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapytamy Sebastiana Szczurka, regionalnego rzecznika prasowego ZUS województwa opolskiego. Na tę rozmowę również zaprasza Marek Świercz.

Od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »