Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 stycznia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Podkarpacie to region bogaty w inicjatywy mające na celu zachowanie dziedzictwa lokalnej kultury muzycznej. Wciąż jednak jest tu wiele białych plam i sporo pracy badawczej oraz popularyzatorskiej do wykonania. Płyta „Wschód bliski. Pieśni z Przemyskiego” dokumentuje efekty działań stowarzyszenia „Muzyka Dawna w Jarosławiu”, którego członkowie podjęli to wyzwanie. W audycji także "Pszczyńscy kolędnicy" - ciąg dalszy prezentacji płyty oraz Julia Doszna i jej łemkowskie kolędy z Karpat.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
Dziś sportowych emocji dostarczą nam głównie koszykarze Pogoni Prudnik i szczypiorniści ASPR Zawadzkie. Ligowe spotkania z udziałem tych drużyn będziemy na żywo relacjonować w programie.

Drużyna z Prudnika podejmie przed własną publicznością GKS Tychy. W ostatniej kolejce nasz zespół doznał bolesnej porażki z SKK Siedlce i teraz z pewnością będzie chciał się zrehabilitować przed swoimi kibicami. Pogoń w tabeli jest na 11. miejscu, a GKS Tychy zajmuje 6. pozycję. Najbliższych rywali dzieli jednak tylko dwa punkty różnicy.

Znacznie trudniejsze zadanie czeka na piłkarzy ręcznych z Zawadzkiego. Ostatni zespół w tabeli I ligi zagra u siebie z ŚKPR Świdnica. Podopieczni Łukasza Morzyka z trudem gromadzą punkty. Do tej pory ASPR uzbierała zaledwie siedem "oczek". Natomiast najbliższy rywal, to bardzo solidny średniak rozgrywek. Świdnica wywalczyła 20 punktów i jest na 7. miejscu w tabeli.

Ponadto w programie przedstawimy aktualną sytuację organizacyjno-sportową w Odrze Opole. Na ten temat rozmawiać będziemy z Karolem Wójcikiem, prezesem klubu. W audycji podsumujemy również siatkarski klasyk Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nie zabraknie też najbardziej istotnych informacji z pozostałych aren sportowych.

Na audycję zaprasza od 17:05 do 21:00 Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »