Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mniej znany, drugi album magicznego barda, jakim Tadeusz Woźniak jest bez wątpienia. Być może nie ma tu przeboju na miarę „Zegarmistrza światła”, ale nadal jest magia głosu i mądre teksty. Jest też to album o wiele bogatszy brzmieniowo niż debiut. Płyta z ambicjami, można się pokusić o takie stwierdzenie, swoiście pojmowanego progresywnego rocka. Nie temu spod znaku Genesis, ELP czy King Crimson, ale bardziej poetyckiego, wyciszonego, w klimacie Cata Stevensa czy „Magii obłoków” Marka Grechuty.

Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zaprasza do słuchania po północy -Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Od samego rana będziemy żyli feriami zimowymi. Będziemy zapraszać słuchaczy do Zieleńca, gdzie w sobotę startuje akcja "Zima z Radiem Opole". Mamy do rozdania karnety na wyciągi! Ale ferie muszą być przede wszystkim bezpieczne i swoją coroczną akcję rozpoczyna też opolska policja. Z jakim zagrożeniami mogą spotkać się dzieci w tym okresie, jak ich się ustrzec? O tym między innymi w porannym programie.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Zbigniewa Górniaka
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Okazało się, że „walka o prawa kobiety” to puste hasło. Kobiety zostały po prostu przehandlowane przez PO i Nowoczesną. A to właśnie posłowie tych partii chodzili na marsze i protesty środowisk kobiecych. Jak się okazało, robili to tylko po to, by się cynicznie lansować. Kobiety stały się politycznym towarem... Tak mówił w czwartek opolski poseł Kukiz`15 Paweł Grabowski portalowi wpolityce.pl. W piątkowej rozmowie "W cztery oczy" rozwinie przed słuchaczami Radia Opole swoje tezy i odpowie na pytanie, dlaczego jego zdaniem zarówno PO, jak i Nowoczesna strzeliły sobie taką postawą w kolano.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" rozmowa z Pawłem Kampą, sekretarzem wojewódzkim Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który opowie o tym, dlaczego wg jego partii obecna opozycja swym głosowaniem w sprawie aborcji pogrzebała resztki poparcia wśród kobiet. Spytamy też o zebrane przez SLD podpisy przeciw ustawie deubekizacyjnej (250 tys. podpisów pod protestem). Dlaczego SLD tak bardzo upiera się, aby wciąż kultywować pamięć postaciom lub zjawiskom kojarzącym się ze ciemnymi kartami komunizmu?
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »