Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 września 2017 roku

0:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole dowiemy się:
  • o ile więcej czasu spędzamy przed ekranami niż z drugim człowiekiem,
  • jak w prosty sposób walczyć z demencją,
  • dlaczego niektórzy ludzie spędzają w szpitalach kilkadziesiąt lat,
  • dlaczego powinniśmy się obawiać wirusów,
  • które wirusy atakują bakterie,
  • co mają wspólnego kaktusy z człowiekiem,
  • ile mamy aktywnych zmysłów,
  • dlaczego wydana ponad pół wieku temu opowieść o porwaniu Baltazara Gąbki tak mocno oddziaływała na dzieci.
Poza tym usłyszymy również kolejny odcinek książki „Kim” Rudyarda Kiplinga, czas wypełnią także fragmenty wybranych audycji minionego dnia, nie zabraknie kalendarium historycznego i muzycznego oraz reportażu.

Po północy do 6:00 rano zaprasza Adrian Chimiak. Do autora można napisać na adres: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, czy Katowice - to najbardziej zakorkowane miasta w Polsce. W Opolu kierowcom też łatwo nie jest. Jak się okazuje, z roku na rok tracimy coraz więcej czasu, stojąc w korkach - średnio przeszło 8 godzin miesięcznie. Strata czasu to też strata pieniędzy. Dziennie w skali kraju to aż 14 i pół miliona złotych - wynika z danych opublikowanych przez jedną z firm doradczych.

A gdyby tak zaoszczędzić i pieniądze, i czas? I przesiąść się na rower? To możliwe. Udowodnimy to w piątkowym programie porannym - w Światowym Dniu Bez Samochodu.

W piątek przypada także Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy. Badania opinii pokazują, że Polakom trudno przychodzi wnioskowanie do szefa o wyższą pensję. Przyczyny są różne: boimy się przełożonego, czasem wstydzimy, bywa, że niedostatecznie wierzymy w swoje umiejętności. Jak jednak podjąć taki krok? Jak to zrobić, żeby ta trudna rozmowa o pieniądzach zakończyła się sukcesem? Tą sprawą także zajmiemy się w piątkowym poranku.

I przypominamy: to już dziś (22.09) - jubileuszowy koncert "Mocne Kranie na 65 lat Radia Opole"! Na deskach opolskiego amfiteatru z okazji urodzin naszej rozgłośni wystąpią: TSA, Piersi, SBB i Sabino Sago.

W audycji także stałe punkty:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Piosenka z legendą - Tomasz Wojtyłko
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Zbigniewa Górniaka
08:04 W cztery oczy/08:40 Poglądy i osądy – poranne rozmowy Zbigniewa Górniaka
  • „Rzeczpospolita” publikuje najnowszy sondaż IBRIS, w którym pyta się badane osoby, na który z komitetów oddałyby głos w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. W rankingu prowadzi PiS. Według sondażu na Prawo i Sprawiedliwość, Prawicę Razem i Solidarną Polskę w wyborach do sejmiku wojewódzkiego głos oddałoby 29,8 proc. W tym samym badaniu na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 20,4 proc. badanych. 10,1 proc osób deklaruje natomiast, że odda głos na bezpartyjny komitet samorządowy. O skomentowanie tych wyników poprosimy w rozmowie "W cztery oczy" radnego wojewódzkiego PiS - Arkadiusza Szymańskiego, a w rozmowie "Poglądy i osądy" - byłego radnego wojewódzkiego PO, obecnie posła, Tomasza Kostusia.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają duety ze składu: Marzena Śmierciak i Kacper Śnigórski. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »