Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lipca 2017 roku

0:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU

W paśmie nocnym Radia Opole dowiemy się:

• czym jest gwiazda styropianowa,

• kiedy w Rzymie wprowadzona będzie waluta z czasów Cesarstwa,

• co zaszyfrowano na glinianej tabliczce i co to ma wspólnego z pragnienie,

• jak mięsożerne rośliny zdobywają pożywienie,

• dlaczego warto zacząć dzień od filiżanki matchy.

Poza tym usłyszymy drugi fragment powieści „Jaszczur” Honoré de Balzaca, czas wypełnią także fragmenty wybranych audycji minionego dnia, nie zabraknie kalendarium historycznego i muzycznego oraz reportażu o powodzi tysiąclecia.


Po północy do 6:00 rano zaprasza - w zastępstwie Adriana Chimiaka - Agnieszka Pospiszyl. Do autorki można napisać tu: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka lato 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
23:00 MUZYKA XX WIEKU. 65 KONCERTÓW NA 65-LECIE RADIA OPOLE
Audycja prezentująca rozwój gatunków muzycznych w XX w. W tym okresie powstały nowe trendy w muzyce klasycznej, współczesnej, jazzowej i rozrywkowej. Ukształtowało się nowe pojęcie muzyki jako sztuki wyobraźni. W przystępnej formie prezentujemy przykłady utworów od neoromantyzmu, impresjonizmu, dodekafonizmu, serializmu przez erę swingu, bluesa, rock and rolla do big bitu, popu, fanky itd. Nie brakuje tu też większych form scenicznych, takich jak: musical, wodewil, widowisko muzyczne czy rock opera.

Od 7 lutego w audycji pojawi się także cykl "65 koncertów na 65-lecie Radia Opole". Będziemy w nim prezentować wyjątkowe koncerty, które odbyły się w legendarnym Studiu M, w kawiarence muzycznej, w teatrze i filharmonii organizowane przez naszą rozgłośnie. Polecamy szczególnie koncerty m.in.: Krystyny Prońko, Krzysztofa Ścierańskiego, Andrzeja Rybińskiego, Jacka Cygana, Jerzego Filara, Bogusława Meca, Haliny Kunickiej.

W każdy wtorek od 23:05 do północy zaprasza do słuchania Piotr Furtas. Do autora audycji można pisać na adres: piotr.furtas@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka lato 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »