Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Vaclav Neckar - Podej mi ruku
  • Doskonale u nas znany także jako aktor, między innymi z "Pociągów pod specjalnym nadzorem", Neckar w swojej ojczyźnie należy do największych gwiazd szeroko pojętej estrady, nie stroniąc od najróżniejszych gatunków, a okres, kiedy współpracował z zespołem Bacily, z którym występował również w Polsce, także z Anną Jantar, to najbardziej rockowo-folkowe jego oblicze.

Helena Vondrackova - Music
  • Anglojęzyczna wersja płyty, wydanej także po czesku, ukazuje Artystkę absolutnie w szczytowej formie i to na międzynarodowej arenie, a mamy, podobnie jak u Neckara, rok 1980, stąd i spora różnorodność stylistyczna o nowoczesnego disco po country i soul.

Ave Maria w muzyce
  • Wybór poprze całą historię muzyki najbardziej znamienitych i reprezentatywnych kompozycji, jednej z najważniejszych pieśni w historii. Płyta na jednej stronie zawiera kompozytorów zagranicznych, a na drugiej polskich, co jest tez doskonałą okazją do porównania muzycznych wpływów i inspiracji na przestrzeni wieków.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »