Radio Opole » Audycje Radia Opole

AKADEMIA ROCKA (DAB+)

Audycja, w której autor łączy rockową przeszłość z jej teraźniejszością, a może nawet przyszłością. Zasadniczą częścią każdego programu jest prezentacja muzyki, faktów i ciekawostek dotyczących uznanych twórców rocka: za każdym razem jest to jeden artysta – niekiedy bardziej oczywisty, ale częściej niejednoznaczny i zaskakujący – oraz autorski wybór najwspanialszych utworów z najbardziej znaczących i przełomowych płyt tego wykonawcy.

Ale wymiar historyczny to nie wszystko. Autor dąży do tego, aby każda Akademia Rocka udowadniała, że muzyka ta to nie tylko muzeum. Dzisiejszy rock, choć inny niż kiedyś, to – zakładając otwartą postawę twórcy i słuchacza – przestrzeń do dalszego, nieustannego i fascynującego zagospodarowywania. Stąd w Akademii Rocka prezentowane są najciekawsze wydawnictwa z dzisiejszego szeroko rozumianego świata rocka (i nie tylko)!


W soboty od 15:00 do 18:00 zaprasza do słuchania Sławomir Kuźnicki. Z autorem można się skontaktować pisząc tu: slawomir.kuznicki@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »