Radio Opole » Audycje Radia Opole

OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI - SŁUCHOWISKO

"Ojcowie Niepodległości" - cykl przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Radio Szczecin od 8 października także na antenie Polskiego Radia Opole! W rolach głównych: Krzysztof Stelmaszczyk, Jerzy Zelnik, Miłogost Reczek, Marian Dziędziel, Mariusz Bonaszewski oraz Artur Barciś. Rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek od prezentacji wybranych audycji poświęconych Ignacemu Daszyńskiemu. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 7:20. Do wygrania płyty ze słuchowiskiem!
2018-10-08, 07:30

Ignacy Daszyński - pisma, przemówienia, wspomnienia

Rozwijający się w Polsce w drugiej połowie XIX wieku ruch socjalistyczny, którego działający w Galicji Ignacy Daszyński był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli, podkreślał swój patriotyczny i niepodległościowy charakter. Mimo że Daszyński ostro występował przeciwko niesprawiedliwościom społecznym, które obserwował na ziemiach zamieszkałych przez Polaków, w znacznym stopniu obciążając za nie rodzimą arystokrację, bogate mieszczaństwo oraz duchowieństwo, to jednak nie przenosił tej niechęci na kwestię odbudowy niepodległego państwa polskiego, którą gorąco popierał.

Czytają Przemysław Szymańczyk i Krzysztof Stelmaszyk. Kliknij "więcej", żeby wysłuchać odcinków cyklu dotyczących Ignacego Daszyńskiego.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »