Radio Opole » Audycje Radia Opole

CUDZE CHWALICIE

To cykl-przewodnik, ale nie po nieznanych lub niedocenianych zakątkach i zabytkach Opolszczyzny, lecz po jej… ludziach. Słuchając go można się przekonać, że w regionie mieszkają ludzie godni rozmowy, pochwały, zainteresowania, a tymczasem mało o nich wiemy, bo albo właśnie „cudze chwalimy”, albo są oni tak skromni, że nie pchają się przed szereg. Podsuwamy im zatem mikrofon Radia Opole.

Na cykl w paśmie Ona i on zaprasza od poniedziałku do piątku o 9:40 i 10:40 - Dorota Kłonowska. Do autorki można napisać tu: dorota.klonowska@radio.opole.pl
2017-09-22, 14:32

Od niemal ćwierćwiecza jest związany z naszym radiem, opowiadając o swoich pasjach, podróżach i odkrywaniu historii Księstwa Nyskiego.

Kazimierz Staszków [fot. archiwum Kazimierza Staszkowa]
Kazimierz Staszków [fot. archiwum Kazimierza Staszkowa]
Kazimierz Staszków - mieszkaniec Nysy, to człowiek - orkiestra. Krajoznawca, podróżnik, autor ponad 20 przewodników i albumów poświęconych pograniczu, ale także fotografik, zbieracz minerałów, legend i pamiątek. I chociaż wrócił z długiego pobytu we Francji, skąd przywiózł tysiące zdjęć, właśnie otworzył wystawę poświęconą zabytkom ....Księstwa Nyskiego. I to takim mało znanym, schowanym w polach i lasach.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »