Radio Opole » Audycje Radia Opole

RAMÓWKA 2017 - pasmo główne

Wiadomości regionalne 06:00-24:00 (24 XII do 18:00 i 31 XII do 20:00)
Skrót wiadomości (na 103,2 FM dla regionu, na 101,2 FM dla Opola) od poniedziałku do piątku 06:30, 07:30, 08:30, 15:30, 16:30, 17:30
Wiadomości ekonomiczne z elementami agrobiznesu od poniedziałku do piątku 07:32 i 16:32
Wiadomości niemieckojęzyczne od poniedziałku do piątku 22:03, sobota-niedziela 20:03
Pogoda po wiadomościach i w skrótach wiadomości regionalnych 06:00 - 24:00 (oprócz 8:00)
Wiadomości dla kierowców od poniedziałku do piątku: 07:03, 07:34, 08:03, 08:34, 15:32, 16:03, 16:32, 17:03 (4 IX-29 VI), 1 XI - akcja "Bezpieczni w drodze"
Wiadomości kulturalne od poniedziałku do piątku 10:04, 14:04
Wiadomości sportowe od poniedziałku do piątku 07:04, 09:04, 21:04, w soboty i niedziele: 09:03, 22:03

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
06:05-09:00 NA DZIEŃ DOBRY – Marzena Śmierciak/Cezary Puzyna/Justyna Marcińska/Kacper Śnigórski

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20
Drum Fest z legendą - Tomek Wojtyłko (25-29.09, 02-06.10)
Okładka z legendą - Justyna Dziedzic (09-20.10)
Fale niepodległości - Bolesław Bezeg (23.10-10.11)
Piosenka z legendą - Anita Janczak (13.11-01.12)
Internowana wolność - Bolesław Bezeg (04.12-15.12
Kolęda z legendą - Anita Janczak (18.12-29.12)

07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy - Agnieszka Stefaniak, Ewa Skrabacz, Marek Świercz, Tomasz Gdula, Zbigniew Górniak
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa – Marek Świercz/Zbigniew Górniak
08:20 65 dni dobrej pogody w Radiu Opole - Barbara Więcek (do 15 IX)
08:20 Co dziś w paśmie informacyjnym Radia Opole 2 (DAB+) - Dorota Kłonowska (od 2 X)
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz/Zbigniew Górniak

09:05-12:00 ONA I ON – Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska
9:40, 10:40 – Edukacyjne cykle tematyczne:
11:40 Na końcu języka - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (4 IX – 29 XII)
12:05-14:00 LOŻA RADIOWA – Ewa Skrabacz i Marek Świercz/w piątki: Zbigniew Górniak i Tomasz Gdula
12:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski
13:50 Mądre ryby nie biorą – promocja postaw antykorupcyjnych – Kacper Śnigórski (czwartki)

14:00-15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ – Piotr Wójtowicz

15:05-17:00 POPOŁUDNIOWY REFLEKTOR – Beata Granatowska, Ireneusz Prochera
15:50 Rzeczpospolita Trzecia i Pół – Bolesław Bezeg (wtorki i czwartki)
16:10 Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa – debata (czwartki)
16:40 Praca dla młodych – Sławomir Kieler
16:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

17:05-19:00 DOBRE GRANIE – Kacper Śnigórski, Tomasz Wojtyłko
17:20
Drum Fest z legendą - Tomek Wojtyłko (25-29.09, 02-06.10) /powtórka/
Okładka z legendą - Justyna Dziedzic (09-20.10) /powtórka/
Fale niepodległości - Bolesław Bezeg (23.10-10.11) /powtórka/
Piosenka z legendą - Anita Janczak (13.11-01.12) /powtórka/
Internowana wolność - Bolesław Bezeg (04.12-15.12 /powtórka/
Kolęda z legendą - Anita Janczak (18.12-29.12) /powtórka/
17:40 Akademickie Opole – Sławomir Kieler (2 X – 29 XII)
18:06 Powiedz: Die Musik - Kacper Śnigórski, Amadeusz Lipczak
18:20 Edukacyjne cykle dla młodzieży:
Eko Trendy - Katarzyna Zawadzka (4 IX - 27 X)
Po ludzku o architekturze - Beata Granatowska, Ireneusz Prochera (2 XI - 29 XII)
18:50 Młoda kultura - Justyna Dziedzic

19:05-22:00 REWIRY KULTURY – Justyna Dziedzic/Mariusz Majeran/Tomasz Zacharewicz
19:20 Przeznaczenie, traf, przypadek - opowiadania Jacka Cygana czyta sam autor /57 odcinków/ (3 IX - 22 XI)
19:40 Na końcu języka - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera /powtórka/ (4 IX – 29 XII)
20:20 Oblicza kultury - Bolesław Bezeg (poniedziałki)
20:20 Czarne jest czarne – Maciej Stępień (wtorki)
20:20 Pisarz i jego epoka - korepetycje z literatury polskiej - Beata Granatowska (środa)
20:20 Radiowy Radar Rocka – Jacek Rudnik (czwartki)
20:20 Książka z rekomendacją – Małgorzata Ślusarczyk (piątek)
20:30 Kreatorzy rzeczywistości – Ireneusz Prochera (poniedziałki i środy)
21:30 Klasycznie o klasyce - Elżbieta Trylnik (co 2 tygodnie w poniedziałki)
21:40 Zapowiedzi koncertów - Piotr Furtas
21:50 Młoda antena – Katarzyna Zawadzka/Sławomir Kieler
21:10 Spektakl radiowy /5 razy w roku, w piątek/
21:10 Transmisje koncertów /10 razy w roku/
21:30 Premiera reportażu /2 razy w miesiącu/
21:30 Panel o kulturze /4 razy w miesiącu/

22:06 Powiedz: Die Musik - Kacper Śnigórski, Amadeusz Lipczak (5 min. po wiadomościach)

22:11-23:00
PASMA TEMATYCZNE
Poniedziałek: STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński
Wtorek: AKADEMIA ŻYCIA – Ewelina Rusin-Różycka
22:50 Seniorzy w akcji - Katarzyna Pasternak
Środa: STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński
Czwartek: TAK BYŁO NAPRAWDĘ – Bolesław Bezeg i Wiktor Krzewicki
Piątek: STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński

23:05-00:00 WIECZORNE PASMO MUZYCZNE
Poniedziałek: JAZZOFONIA – Jacek Mielcarek
Wtorek: MUZYKA XX WIEKU – Piotr Furtas
Środa: SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ – Marzena Mielcarek
Czwartek: POETYCKIE BEZDROŻA – Leszek Kopeć
Piątek: MUZYKA ŹRÓDEŁ - Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek

24:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU... - Adrian Chimiak

SOBOTA
06:05-07:00 AGRORADIO – Piotr Wojtowicz

07:05-11:00 MAMY WEEKEND – Paweł Konieczny
07:20 Podróże młodych – Paweł Konieczny
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
09:20, 10:20 Ludzie z plusem – Krzysztof Dobrowolski (4 IX - 29 XII )
10:40 Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka
11:05-12:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA – Justyna Marcińska

12:05-15:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY – Katarzyna Zawadzka
13:35, 13:45
  • Zdrowie z natury - Krzysztof Dobrowolski (9 IX – 28 X)
  • Sposób na jesień – Katarzyna Zawadzka (4 XI – 30 XII)
14:15 Z pokładu Daru Opola – Ryszard Sobieszczański

15:05 – 17:00 TAK TO DZIAŁA – Wiesław Kolbusz/Krzysztof Dobrowolski
15:40
  • Młodzi z głową - Sławomir Kieler (9 IX – 28 X)
  • Osoby i sposoby - Sławomir Kieler (4 XI – 30 XII)
16:15 MotoRadio – Tomasz Cichoń

17:05-20:00 CAŁY NASZ SPORT – magazyn muzyczno-rekreacyjno-sportowy - Grzegorz Frankowski/Mariusz Chałupnik/Paweł Konieczny/Kacper Śnigórski/Piotr Warner/Ewelina Laxy
19:30 Sportowe opolskie

20:05-24:00 TWOJA MUZYKA – Tomasz Wojtyłko (do 4.11)
22:45 Młoda antena – Sławomir Kieler/Katarzyna Zawadzka

20:05-01:00 MŁODA ANTENA - Joanna Matlak (od 18.11)

00:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU... - Adrian Chimiak

NIEDZIELA
06:05-07:00 EFFATHA – Roman Juranek

07:05-11:00 MAMY WEEKEND – Paweł Konieczny
07:20 Z historycznego punktu widzenia – felieton historyczny Bolesława Bezega
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
09:20, 10:20 Ludzie z plusem – Krzysztof Dobrowolski (4 IX - 29 XII )
09:30 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
09:45 Prezentacja literatury dziecięcej
10:40 Wartość dodana – wydawca niedzielny

11:05-12:00 NIEDZIELNA LOŻA RADIOWA – Marek Świercz/Zbigniew Górniak
RZECZPOSPOLITA TRZECIA I PÓŁ - Bolesław Bezeg (1 XI, 25 XII, 26 XII)

12:05-15:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Marzena Mielcarek i Piotr Furtas

15:05-17:00 SCENA I SŁAWA – Rafał Nosal i Anita Janczak

17:05-18:00 CAŁY NASZ SPORT
– magazyn muzyczno-rekreacyjno-sportowy - Grzegorz Frankowski/Mariusz Chałupnik/Paweł Konieczny/Kacper Śnigórski//Piotr Warner/Ewelina Laxy

18:05-19:00 KRESOWIANIE-OPOLANIE – Halina Nabrdalik

19:05-20:00 FORUM WIARY – Roman Juranek

20:05-21:00 PUBLICYSTYKA NIEMIECKOJĘZYCZNA

21:05-22:00 ROMSCY BRACIA – Ewelina Rusin-Różycka

22:10-23:00 ZACZNIJ OD BACHA – Piotr Furtas

23:05-00:00 WIECZÓR Z KLASYKĄ – Elżbieta Trylnik

00:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU... - Adrian Chimiak
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »