Radio Opole » Audycje Radia Opole

MUZYKA XX WIEKU. 65 KONCERTÓW NA 65-LECIE RADIA OPOLE

Audycja prezentująca rozwój gatunków muzycznych w XX w. W tym okresie powstały nowe trendy w muzyce klasycznej, współczesnej, jazzowej i rozrywkowej. Ukształtowało się nowe pojęcie muzyki jako sztuki wyobraźni. W przystępnej formie prezentujemy przykłady utworów od neoromantyzmu, impresjonizmu, dodekafonizmu, serializmu przez erę swingu, bluesa, rock and rolla do big bitu, popu, fanky itd. Nie brakuje tu też większych form scenicznych, takich jak: musical, wodewil, widowisko muzyczne czy rock opera.

Od 7 lutego w audycji pojawi się także cykl "65 koncertów na 65-lecie Radia Opole". Będziemy w nim prezentować wyjątkowe koncerty, które odbyły się w legendarnym Studiu M, w kawiarence muzycznej, w teatrze i filharmonii organizowane przez naszą rozgłośnie. Polecamy szczególnie koncerty m.in.: Krystyny Prońko, Krzysztofa Ścierańskiego, Andrzeja Rybińskiego, Jacka Cygana, Jerzego Filara, Bogusława Meca, Haliny Kunickiej.

W każdy wtorek od 23:05 do północy zaprasza do słuchania Piotr Furtas. Do autora audycji można pisać na adres: piotr.furtas@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka lato 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
2017-06-27, 23:00

Koncert Kabaretu Rżyskio

Kabaret Rżysko - logo [źródło: http://www.rzysko.pl/]
Kabaret Rżysko - logo [źródło: http://www.rzysko.pl/]
Koncert Kabaretu Rżysko
W kolejnej odsłonie cyklu 65 koncertów na 65-lecie Radia Opole posłuchamy koncertu Kabaretu Rżysko, który miał miejsce w Studiu M.

ONA I ON

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »