Radio Opole » Audycje Radia Opole

WIADOMOŚCI DROGOWE

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie na kierowców czyhają kłopoty i radzimy jak się ich ustrzec. Korki, dziury, remonty, utrudnienia - tego na co dzień na drogach nie brakuje, a my o wszystkim informujemy. Jak szybko i bezpiecznie dojechać do pracy, jak bez kłopotów wrócić do domu, jak wymienić spaloną żarówkę i jak nie dać się naciągnąć w warsztacie? - takich porad też nie zabraknie.

Od 5 września Wiadomości dla Kierowców w nowej, szerszej formie, a wkrótce także w specjalnej zakładce na stronie Radia Opole, gdzie aktualne informacje przydatne kierowcom będą pojawiać się przez całą dobę.

Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 07:04, 07:34, 08:02, 08:34, a także o: 15:32, 16:03, 16:32 i 17:03. Na informacje, zdjęcia i filmy związane z poruszaniem się po drogach Opolszczyzny czekamy także od Was, kierowcy - można do nas pisać na adres drogi@radio.opole.pl, można też dzwonić pod nr tel. 77 40 13 454.

Zobacz:Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2

2017-12-11, 10:33

Jak udrożnić Opole i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych?

Korki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Korki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
11 12 Tomasz Zawadzki W4O
W Opolu na tysiąc mieszkańców przypada 715 pojazdów. Jak wyliczał w porannej rozmowie "W cztery oczy" Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w opolskim urzędzie miasta, w stolicy regionu mamy zarejestrowanych 93 tysiące samochodów. - To bardzo dużo. Jesteśmy pod tym względem w czołówce w kraju, po Warszawie, czy Trójmieście - przyznał naczelnik. - I trzeba coś zrobić, by tych samochodów było mniej - tłumaczył.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »