Radio Opole » Audycje Radia Opole

WIADOMOŚCI DROGOWE

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie na kierowców czyhają kłopoty i radzimy jak się ich ustrzec. Korki, dziury, remonty, utrudnienia - tego na co dzień na drogach nie brakuje, a my o wszystkim informujemy. Jak szybko i bezpiecznie dojechać do pracy, jak bez kłopotów wrócić do domu, jak wymienić spaloną żarówkę i jak nie dać się naciągnąć w warsztacie? - takich porad też nie zabraknie.

Od 5 września Wiadomości dla Kierowców w nowej, szerszej formie, a wkrótce także w specjalnej zakładce na stronie Radia Opole, gdzie aktualne informacje przydatne kierowcom będą pojawiać się przez całą dobę.

Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 07:04, 07:34, 08:02, 08:34, a także o: 15:32, 16:03, 16:32 i 17:03. Na informacje, zdjęcia i filmy związane z poruszaniem się po drogach Opolszczyzny czekamy także od Was, kierowcy - można do nas pisać na adres drogi@radio.opole.pl, można też dzwonić pod nr tel. 77 40 13 454.

Zobacz:Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2

2017-11-20, 11:09

Kierowcy znów zwolnili w Łosiowie. ITD lada moment uruchomi ponownie odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości w Łosiowie [fot. Maciej Stępień]
Odcinkowy pomiar prędkości w Łosiowie [fot. Maciej Stępień]
Końcem września w wyniku kolizji zniszczono w Łosiowie słup i skrzynkę elektryczną odcinkowego pomiaru prędkości. Od tamtej pory system nie działał, a kierowcy znów pędzili krajową 94, przez centrum miejscowości. Mieszkańcy narzekali głównie na kierowców aut ciężarowych. Od kilku dni w Łosiowie znów jest spokojnie, bo Główny Inspektorat Transportu Drogowego ponownie zainstalował kamery i urządzenia rejestrujące prędkość.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »