Radio Opole » Akcje » Akcje artykuły 2010 - 2011

Akcje artykuły 2010 - 2011

2011-04-07, 14:59 Autor: Radio Opole

Radio dla Boliwii

Radio Opole włącza się w pomoc w zebraniu środków na zakup nadajnika radiowego niezbędnego w pracy franciszkanów z Opola – braci Wojciecha i Gustawa Mazurów, którzy od 30 lat są misjonarzami w Boliwii, w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Wikariacie Nuflo de Chavez.

Radio Opole wspólnie z Uniwersytetem Opolskim i Politechniką Opolską organizuje akcję „Radio dla Boliwii". Chcemy zbudować radiostację dla misjonarzy z Opola: braci Wojciecha i Gustawa Mazurów, którzy od 30 lat pracują w Boliwii, w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Wikariacie Nuflo de Chavez.

- Jako radio z misją, w Europejskim Roku Wolontariatu włączamy się do tej pomocy – wyjaśnia prezes Radia Opole Teresa Kudyba. – Z inicjatywą tej akcji zwrócili się do mnie ks. prof. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz profesor Marek Tukiendorf z Politechniki Opolskiej. Opowiedzieli na antenie o swojej wizycie w Boliwii i o spotkaniu z franciszkanami z Opola, braćmi Mazurami, którym w misyjnej posłudze nadajnik byłby bardzo potrzebny.

Dyr. Techniczny Radia Opole Sławomir Krzewiński zgodził się pomóc w zakupie nadajnika UKF z niezbędnym wyposażeniem studyjnym. Oszacował wartość całego sprzętu radiowego na ok. 17 tys. dolarów.

- Misjonarze mają trudności w kontaktowaniu się z wiernymi na tak dużym obszarze, gdzie nie wszędzie działają telefony komórkowe. Łącze radiowe idealnie spełniłoby swoją funkcję w zadaniach duszpasterskich, edukacyjnych i wychowawczych, a także promocyjnych – wyjaśnia prof.Marek Tukiendorf. Ascension de Guarayos, gdzie znajduje się parafia, jest stolicą prowincji, obejmującą 5 miasteczek i 14 społeczności.

Oficjalna prośba o pomoc finansową na zakup sprzętu do konstrukcji lokalnej radiostacji, podpisana przez Biskupa Antonio Reimanna, księdza również polskiego pochodzenia, wpłynęła także do Marszałka Województwa Opolskiego.

Warto posłuchać, jak ks. prof. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego zachęca opolan, by pomogli opolanom mieszkającym w Boliwii w ich misjonarskiej posłudze:

Napisali o naszej akcji:
- http://gazeta.pl/opole

Zobacz filmy video:
Małgorzata Lis-Skupińska

Zobacz także

12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***