Radio Opole » Akcje » Akcje artykuły 2010 - 2011

Akcje artykuły 2010 - 2011

2010-12-13, 17:06 Autor: Radio Opole

Zabierz swoje radio na spacer

Można zabrać swoje serce na spacer, a przy okazji wziąć na przechadzkę Radio Opole - zachęcaliśmy w kwietniu 2010 roku. Była to wspólna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia i naszego radia. Jej cel: promocja zdrowego trybu życia całych rodzin.

Można zabrać swoje serce na spacer, a przy okazji wziąć na przechadzkę Radio Opole - zachęcaliśmy w kwietniu 2010 roku. Była to wspólna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia i naszego radia. Jej cel: promocja zdrowego trybu życia całych rodzin. Jak podkreślał Kazimierz Łukawiecki, ówczesny dyrektor opolskiego oddziału NFZ - najwięcej zależy od naszego stylu życia.

Trasa spaceru została przygotowana wokół opolskiej wyspy Bolko i można ją było pokonać spacerem albo z kijkami do nordic walking'u.

- Właśnie dzięki tej technice pracują nie tylko nogi, ale niemal wszystkie mięśnie, a to ułatwia spalanie kalorii - tłumaczył szef opolskiego oddziału NFZ.

Podczas 4,5 kilometrowej przechadzki wokół wyspy można było spalić około 350 kalorii. Swoje serca i Radio Opole zabieraliśmy na spacer w sobotę 24 kwietnia o godz. 10:00.

Regularne spacery mogą znacznie poprawić kondycję - mówili lekarze, którzy zachęcali do udziału w akcji.

Warto dbać o siebie, bo nawet w przypadku poważniejszego urazu łatwiej jest uratować człowieka, który prowadził zdrowy tryb życia - mówi dr Marek Dryja, ordynator oddziału ratunkowego Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

- Nasz tryb życia pozostawia wiele do życzenia - dodaje dr Paweł Tarnowski, kardiochirurg z Wojewódzkiego Centrum Medycznego - Otyłość w parze z cukrzycą - to główne przyczyny schorzeń układu krążenia. Dlatego warto przeciwdziałać nadwadze, na przykład regularnie spacerują

Dr Paweł Tarnowski podkreślał, że najzdrowszą forma spaceru jest nordic walking. Dzięki temu pracuje dużo więcej mięśni a stawy są mniej obciążone niż podczas zwykłego marszu.

Zobacz także

12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***