Radio Opole » Kilometry dobra

Poznaj akcję Kilometry dobra

2015-05-31, 19:36

Zbierali pieniądze dla fundacji przez trzy miesiące. Dziś finał

Kilometry dobra 2015 [fot. Witold Wośtak]
Kilometry dobra 2015 [fot. Witold Wośtak]
638 metrów złotówek, czyli ponad 28 tysiące złotych zebrali opolscy wolontariusze w ramach ogólnopolskiej akcji "Kilometry Dobra".

Na rynku w stolicy regionu zorganizowano dziś (31.05) finał zbiórki trwającej od prawie trzech miesięcy. Pieniądze pozyskane w naszym regionie zostaną przeznaczone na rehabilitację i transport osób niepełnosprawnych z Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

więcej »
2015-05-29, 11:28

Fundacja Dom oczami rodziców

Iwona Mąkolska-Frankowska [fot. Konrad Żółtański]
Iwona Mąkolska-Frankowska [fot. Konrad Żółtański]
– Od samego początku bycia w Fundacji dało się odczuć, że opieką nie jest otoczony tylko nasz synek, ale też my – mówi Iwona Mąkolska-Frankowska, mama 2-letniego Ignasia – podopiecznego Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Fundacji może pomóc każdy. Jak? Biorąc udział w kampanii „Kilometry Dobra”!

Akcja „Kilometry Dobra" polega na biciu rekordu Guinnessa w układaniu złotówek w jednym ciągu. – Metry tworzymy ze złotówek, a pieniądze te wzmocnią rehabilitację i transport niepełnosprawnych – wyjaśnia opolska koordynatorka kampanii, Magdalena Mika.

O kampanii i Fundacji w audycji „Rodzice kontra dzieci" mówiły Iwona Mąkolska-Frankowska i Magdalena Mika. Rozmowę prowadziła Agnieszka Wawer-Krajewska.

więcej »
2015-05-21, 12:59

"Akademia życia" o kampanii "Kilometry dobra"

Gośćmi Eweliny Rusin-Różyckiej w audycji „Akademia życia” byli Teresa i Kazimierz Jednorogowie oraz Magdalena Mika, którzy w opolskim zoo przeprowadzali akcję „Kilometry dobra”. Od wielu lat, właśnie dzięki wspomnianej inicjatywie, Fundacja „Dom Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” może pomagać swoim podopiecznym.

– W budynku przy ul. Szymanowskiego codziennie przyjmujemy 115 dzieci, młodzież i dorośli (149 osób) przyjmujemy na ul. Mielęckiego, ponadto w bazie mamy ponad 1000 zgłoszonych – wyliczają goście audycji.

Większość z tych osób trzeba dowieźć do ośrodka, a do opieki potrzebna jest wykwalifikowana kadra.

więcej »
2015-05-14, 13:19

Fundacja będzie zbierała złotówki w zoo

Magdalena Mika, koordynator opolskiej kampanii "Kilometry dobra" [fot. Adam Szostok]
Magdalena Mika, koordynator opolskiej kampanii "Kilometry dobra" [fot. Adam Szostok]
Kolejna odsłona kampanii „Kilometry Dobra” już w ten weekend. W niedzielę (17.05) wolontariusze będą czekali na darczyńców.

Magdalena Mika z Fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym" była gościem audycji "Wszystko, czego pragniesz". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą prowadził Mariusz Majeran.

więcej »
2015-05-12, 12:18

To będą całe łąki dobra!

Kampania Kilometry dobra [fot. Michał Kokot]
Kampania Kilometry dobra [fot. Michał Kokot]
– Metr dobra sklejamy ze złotówek – mówi koordynator opolskiej kampanii Kilometry Dobra. I tak powstają całe łąki!

O Kilometrach Dobra rozmawialiśmy z opolską koordynatorką akcji, Magdaleną Miką z Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym" w Opolu. O kampanię w audycji „Wszystko, czego pragniesz" pytał Mariusz Majeran.

więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »