Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-06-25, 15:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia

W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]
W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia
Ogłoszono 11. edycję konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa opolskiego”. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia. Konkurs adresowany jest do gmin, a także do inwestorów i projektantów. Ocenione zostaną przedsięwzięcia zrealizowane do 30 czerwca tego roku. Kluczowym kryterium oceny będzie wpływ inwestycji na poprawę jakości życia mieszkańców, integrację społeczną i wizerunek województwa, a także sprzyjanie interakcjom społecznym, wartość użytkowa i estetyczna.

Więcej o konkursie w środę (26.06) w porannej rozmowie „W cztery oczy” – gościem Marka Świercza będzie Jacek Niesłuchowski, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim.
Tegoroczna edycja zbiega się z 15-leciem członkostwa Polski w UE. W związku z tym zaplanowano także plebiscyt na „Najlepszą Europrzestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego”, która zostanie wybrana spośród wszystkich dotychczas nagrodzonych i wyróżnionych inwestycji zrealizowanych przy wydatnym finansowaniu Unii Europejskiej.

Tradycyjnie także mieszkańcy będą mogli głosować internetowo na jedno z przedsięwzięć zakwalifikowanych do obu konkursów. Lista realizacji zakwalifikowanych do głosowania internautów zostanie opublikowana we wrześniu na stronie internetowej www.przestrzen.opolskie.pl

Laureatów poznamy w październiku podczas gali finałowej. Nagrody mają charakter honorowy – laureat nagrody głównej otrzymuje pamiątkową tablicę do umieszczenia w miejscu uhonorowanej realizacji. Dodatkowo okolicznościowymi upominkami obdarowani zostaną internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu i najtrafniej uzasadnili swoje wybory.

W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]W zeszłym roku w konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego zwyciężyły rewaloryzacja Parku Miejskiego w Głubczycach oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 18 sierpnia pocztą elektroniczną na adres NPPWO@opolskie.pl bądź na nośniku cyfrowym, drogą pocztową lub zgłosić osobiście do siedziby Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przy ul. Piastowskiej 14.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Przedsięwzięcie organizowane jest już po raz jedenasty przez Zarząd Województwa Opolskiego. Od początku istnienia konkursu, tj. od 2008 roku, spośród 191 zgłoszonych inwestycji, zostało nagrodzonych lub wyróżnionych 51 realizacji. Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.

Patronaty - polecamy

2019-10-17, godz. 18:02 Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16 XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13 II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15 Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystaw ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08 VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odb ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:18 Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie powstania Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie, a opolski oddział tej instytucji - 70-lecie. Z tej okazji w najbliższy czwartek (17.10) w jednej z opol ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:10 „BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami zaprasza do udziału w fotomarat[h]onie z okazji setnej rocznicy założenia szkoły projektowania Bauhaus. Wy ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:34 Wystawa Mirosława Filonika w GSW - wernisaż w piątek Od 30 lat materiałem jego twórczych realizacji jest… świetlówka. Tym razem Mirosław Filonik ponownie za „materialny” budulec prac wybrał lampy jarzeniowe. Jak ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:51 „Świętuj razem z nami!” – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obchodzi jubileusz 25-lecia Zbliża się święto siatkówki w Kędzierzynie-Koźlu. Już w najbliższą sobotę (19.10) Klub Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętować będzie swoje 25-lecie. W p ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:38 Będą gonić za lisią kitą. Hubertus w „Ostrodze” już w sobotę Gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. 'lisa', czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do ramienia - to główny punkt Hubertusa, który już po raz 44. odbędzie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »