Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-06-04, 09:34 Autor: Paula Hołubowicz

Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy!

Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
Zjednoczeni Designem - rusza Śląski Czerwiec Projektowy [materiały organizatora]
W tym roku po raz szósty designe zawita na Opolszczyznę - rozpoczynamy bowiem Czerwiec Projektowy, organizowany przez Dobrotekę w Dobrodzieniu. Akcje w ramach projektu ruszą 4 czerwca (wtorek) i trwać będą do września.
W programie są wystawy, konkursy i spotkania dotyczące projektowania. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu będzie można oglądać ilustracje, wykonane przez studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Natomiast w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się konkurs plastyczny, który adresowany jest do wszystkich dzieci w wieku 6-9 lat. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w Galerii Aneks w Opolu.

Inicjatywa zorganizowana po raz pierwszy w 2014 roku pod nazwą Śląski Czerwiec Projektowy dowiodła, że nie potrzeba sprowadzać designu na Śląsk, ponieważ ten region ma własne przykłady, dobrego, światowego wzornictwa.

W minionych latach projekty realizowane były w 8 miastach obejmujących 3 śląskie województwa (dolnośląskie, opolskie i śląskie), obecnie do inicjatywy dołączył Kraków i województwo małopolskie. W minionych latach, w ponad 100. wydarzeniach uczestniczyło co najmniej kilkanaście tysięcy osób, zarówno dzieci jaki i dorosłych, projektantów jak i sympatyków designu.

W tym roku organizatorzy zamierzają kontynuować Czerwiec Projektowy proponując zaproszenie Czerwiec Projektowy 2019mieszkańcom Opolszczyzny wiele nowych, interesujących przedsięwzięć. Chodzi tutaj przede wszystkim o ukazanie wszechobecności designu w życiu codziennym. Czy jesteśmy tego świadomi czy nie - z designem stykamy się na co dzień, gdyż wszyscy korzystamy z zaprojektowanych rzeczy czy usług, a od jakości projektu i jego realizacji zależna jest nasza satysfakcja.

Gala inaugurująca tegoroczny Czerwiec Projektowy odbędzie się 4 czerwca (wtorek) o godz. 12.00 w Dobrotece, Dobrodzień, ul. Oleska 35.


Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym Śląskiego Czerwca Projektowego.Program

04.06, godz. 12.00 - Inauguracja Czerwca Projektowego 2019 - DOBROTEKA - W programie:
- Wykład prof. Tomasza Wójcika „Bionika”.
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom międzywojwódzkiego
konkursu „Nakrycie głowy”.
- Wernisaż wystawy pokonkursowej „Wizja wypoczynku 12”.


plan imprezy26.04 - 12.06 - Wydziały projektowe ASP w Krakowie - DOBROTEKA - Wystawa podsumowująca opracowania projektowe realizowane w procesie edukacyjnym kierunków projektowych. Eksponaty to prototypy mebli i artykułów wyposażenia wnętrz powstałe na wydziałach Architektury Wnętrz i Wzornictwa przemysłowego. Wernisaż: 4.06/13.00.

21.05 - 02.07 - Nakrycie głowy - DOBROTEKA - Prezentacja prac i wręczenie nagród laureatom konkursu uczniowskiego z województw śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Wernisaż: 4.06/12.00

31.05 - 15.09 - Wizja wypoczynku 12 – DOM - DOBROTEKA - Wernisaż wystawy projektów z pierwszego etapu konkursu ogłoszonego przez Piotr KLER Fundację. Wernisaż: 4.06/12.00

10 - 30.06 - Każdy dudek ma swój czubek - GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W OPOLU - IKONKURS adresowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat; na podstawie obserwacji natury dzieci mają za zadanie stworzyć swoje własne ptasie rzeźby. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w Galerii Aneks. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie www.galeriaopole.pl

12.06 - 15.08 - Zmieniamy się – we are changing- DOBRODZIEŃ - Ideą Programu Edukacyjno – Projektowego jest edukacja i wdrożenie studentów w specyfikę masowej produkcji oraz działalność badawcza i rozwojowa oparta na współpracy z przedsiębiorstwami. Wernisaż: 12.06/12.00

10.06 - 29.06 - Ilustragan 4 + Ilustragan 4,5 - Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu - Prezentacja twórczości studentów, absolwentów i wykładowców w zakresie ilustracji. Tematem tegorocznej edycji są: język obcy (Ilustragan 4) i Smaki Świata (Ilustragan 4,5). Wernisaż: 10.06/17:00 (MBP, Język obcy)/Wernisaż: 10.06/18:00 (Galeria M, Smaki Świata).

Śląski Czerwiec Projektowy - plakat
Patronaty - polecamy

2020-01-27, godz. 15:25 „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-22, godz. 15:35 „Jesteśmy Polakami!” – trwa konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej Adresatami konkursu są uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe. » więcej 2020-01-21, godz. 14:33 Prezentacja projektu „Droga do Wolności” już w piątek w Krapkowicach – poznaj szczegóły! W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej NSZ przez Śląsk, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt edukacyjny „Droga… » więcej 2020-01-20, godz. 15:42 Gala Podsumowująca miniony 2019 rok w opolskiej gospodarce już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami piąta edycja Gali Podsumowującej gospodarcze wsparcie dla firm, które oferuje samorząd województwa opolskiego. Podczas wydarzenia spotkają się przedsiębiorcy… » więcej 2020-01-20, godz. 10:54 Wały Jagiellońskie znów na opolskiej scenie – w stolicy regionu zbliża się koncert legendarnego zespołu! Przed nami pierwszy od ponad 30 lat występ Wałów Jagiellońskich w stolicy polskiej piosenki. Podczas koncertu zespół wykona nie tylko swoje największe przeboje… » więcej 2020-01-17, godz. 14:55 XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku… » więcej 2020-01-16, godz. 15:32 „Zaśpiewajmy wszyscy razem” – zbliża się XIV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie! Już po raz 14. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2020-01-16, godz. 12:42 Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły! Sezon noworocznych koncertów charytatywnych w pełni. Przed nami kolejna muzyczna uczta, tym razem w Kluczborku. Gwiazdy opery, operetki i musicalu spotkają się… » więcej 2020-01-14, godz. 15:30 II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził… » więcej 2020-01-14, godz. 15:23 Charytatywny Bal Olimpijski już w sobotę – poznaj szczegóły! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza na Charytatywny Bal Olimpijski na rzecz podopiecznych fundacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »