Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-04-16, 15:24 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Śląskie Śpiewanie" - eliminacje 26 kwietnia w Łubnianach

Zbliża się XXVI Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza [fot. https://pixabay.com/pl]
Zbliża się XXVI Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza [fot. https://pixabay.com/pl]
Zbliża się XXVI Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza. Chętni wzięcia udziału w konkursie mogą przesyłać zgłoszenia jeszcze tylko do piątku (19.04). Eliminacje odbędą się w Łubniańskim Ośrodku Kultury w ostatni piątek kwietnia.
Ideą przeglądu jest popularyzacja śląskich pieśni ludowych oraz tradycyjnej formy tańców regionalnych, stworzenie możliwości prezentowania i promowania dorobku kultury ludowej regionu.

Przegląd ma charakter dwuetapowy. Organizatorem przeglądu rejonowego w naszym regionie jest Łubniański Ośrodek Kultury.

Jeszcze tylko do piątku (19.04) można przesyłać zgłoszenia do konkursu. Zgłoszenia należy przesłać mailowo na adres lodzk@interia.pl lub pocztą tradycyjną:
Łubniański Ośrodek Kultury 46-024 Łubniany ul. Opolska 49.

Eliminacje odbędą się w sali koncertowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury w piątek (26.04) od godz. 10:00.

Przegląd finałowy zaplanowano 9 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny w Koszęcinie.

Zobacz: Karta zgłoszenia

Repertuar wg regulaminu ma obejmować:
1. Regionalne pieśni i tańce śląskie (teksty i melodie tradycyjne) z uwzględnieniem repertuaru charakterystycznego dla danych subregionów i powiatów Śląska
2. Pieśni okresu Powstań Śląskich z lat 1919-21
3. Pieśni Stanisława Hadyny
4. Dla kategorii wykonawczej „zespoły pieśni i tańca” obowiązuje wykonanie minimum dwóch tańców śląskich

Uczestnicy zostaną ocenieni w trzech kategoriach wiekowych:
1. przedszkole, szkoła podstawowa kl. I-III
2. szkoła podstawowa kl. IV-VIII, gimnazjum
3. szkoły ponadpodstawowe, ponadgimnazjalne, dorośli

oraz w trzech kategoriach wykonawczych:
1. soliści, duety wokalne
2. zespoły wokalne i zespoły wokalno–instrumentalne, chóry (powyżej 15 osób, śpiew wielogłosowy, a cappella lub z akompaniamentem fortepianu)
3. zespoły pieśni i tańca

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Organizatorami wydarzenia są Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Związek Górnośląski w Katowicach, Telewizja TVS oraz samorządy miast i gmin - współorganizatorzy przeglądów rejonowych. W województwie opolskim koordynatorem przeglądu jest Łubniański Ośrodek Kultury. Radio Opole etap regionalny wydarzenia objęło patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2019-05-27, godz. 13:07 Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich - znamy wyniki! Zakończyła się ocena prac nadesłanych na IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich. Komisja konkursowa, powołana przez Opolskiego Kuratora Oświaty, us ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:24 Festiwal piosenki obcojęzycznej Lingua Fest 2019 - zgłoś swój udział! Po raz kolejny Studium Języków Obcych Uniwersytetu Opolskiego organizuje konkurs na najlepiej wykonany utwór w języku obcym. Konkurs skierowany jest do studen ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:48 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko–Czeskiego już wkrótce w Prudniku Prezentacja malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, wikliniarstwa, biżuterii, a do tego występy zespołów folklorystycznych, konce ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:41 IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę! To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. I ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:36 O Żeglarski Puchar Trójmiasta walczy w regatach opolska załoga – Radio Opole jest na miejscu! [ZDJĘCIA] Rusza Żeglarski Puchar Trójmiasta - regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej. W 2018 roku Opolanie wystartowali w nim na Jachcie s/y Opole i - co było duż ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:47 Weź udział w obchodach Dnia Weterana Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, odchody z okazji ' ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:39 „RODO w służbie zdrowia” - czyli oswajamy potwora 28 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym odbędzie się konferencja poświęcona RODO i jego zastosowaniu w służbie zdrowia. Prelegentem będzie dr Maciej Kawe ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:04 Weź udział w aukcji internetowej i pomóż zrealizować marzenia młodych piłkarzy Mają tylko jedno marzenie - wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Atenach, który odbędzie się 26 maja. Żeby do tego doszło Trampkarze z klubu U ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:57 Jak zostać Smart Seniorem? Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na warsztaty! E-książki, Google Maps czy Legimi, korzystania z takich aplikacji chce nauczyć opolskich seniorów Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl warsztatów temu poświęcon ... » więcej 2019-05-22, godz. 08:50 Trwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu Od poniedziałku (20.05) do piątku (24.05) potrwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu. To doroczne, globalne święto profesjonalistów coachingu celebrowane ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »