Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-04-11, 14:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wielkanocne śniadanie na Rynku w Opolu już w środę - Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją "Ona i On"

V Śniadanie Wielkanocne na Rynku w Opolu już 17 kwietnia [fot. Justyna Marcińska]
V Śniadanie Wielkanocne na Rynku w Opolu już 17 kwietnia [fot. Justyna Marcińska]
Już w najbliższą środę (17.04) na Rynku w Opolu odbędzie się Opolskie Śniadanie Wielkanocne. Początek o godz. 11:00. Inicjatywa wychodzi naprzeciw osobom samotnym i potrzebującym oraz wszystkim, którzy chcą spędzić przedświąteczny czas na wspólnym śniadaniu „pod chmurką”. Śniadanie rozpocznie poświęcenie pokarmów przez biskupa opolskiego. Radio Opole będzie na miejscu od godz. 10:00 wraz z audycją "Ona i On".
Nie bez powodu śniadanie odbywa się w Wielką Środę. To dzień, w którym zgodnie z tradycją kończy się przedświąteczne porządki oraz żegna z potrawami jedzonymi w okresie Wielkiego Postu.


Będzie można skosztować świątecznych potraw: faszerowanych jaj, żurku, pasztetu, pieczonego mięsa, mazurki, baby. Będzie stoisko z pasztetami, kurczakami, będzie też kucharz na rynku, który na oczach uczestników przygotuje potrawy. Będzie również stoisko z biskupimi naparami na trawienie, gdzie na koniec będzie można zażyć piołun czy herbatę z kopru lub rumianku.


W programie także zabawy z niespodziankami oraz konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Imprezie będą towarzyszyły występy dzieci i seniorów.

Wydarzenie w Opolu odbywa się już po raz piąty. Głównymi organizatorami są Urząd Miasta Opola, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu i Polski Czerwony Krzyż. Radio Opole patronuje medialnie wydarzeniu.

V Śniadanie Wielkanocne na Rynku w Opolu już 17 kwietnia [fot. Justyna Marcińska]Patronaty - polecamy

2019-05-24, godz. 13:24 Festiwal piosenki obcojęzycznej Lingua Fest 2019 - zgłoś swój udział! Po raz kolejny Studium Języków Obcych Uniwersytetu Opolskiego organizuje konkurs na najlepiej wykonany utwór w języku obcym. Konkurs skierowany jest do studen ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:48 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko–Czeskiego już wkrótce w Prudniku Prezentacja malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, wikliniarstwa, biżuterii, a do tego występy zespołów folklorystycznych, konce ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:41 IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę! To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. I ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:36 O Żeglarski Puchar Trójmiasta walczy w regatach opolska załoga – Radio Opole jest na miejscu! [ZDJĘCIA] Rusza Żeglarski Puchar Trójmiasta - regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej. W 2018 roku Opolanie wystartowali w nim na Jachcie s/y Opole i - co było duż ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:47 Weź udział w obchodach Dnia Weterana Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, odchody z okazji ' ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:39 „RODO w służbie zdrowia” - czyli oswajamy potwora 28 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym odbędzie się konferencja poświęcona RODO i jego zastosowaniu w służbie zdrowia. Prelegentem będzie dr Maciej Kawe ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:04 Weź udział w aukcji internetowej i pomóż zrealizować marzenia młodych piłkarzy Mają tylko jedno marzenie - wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Atenach, który odbędzie się 26 maja. Żeby do tego doszło Trampkarze z klubu U ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:57 Jak zostać Smart Seniorem? Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na warsztaty! E-książki, Google Maps czy Legimi, korzystania z takich aplikacji chce nauczyć opolskich seniorów Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl warsztatów temu poświęcon ... » więcej 2019-05-22, godz. 08:50 Trwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu Od poniedziałku (20.05) do piątku (24.05) potrwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu. To doroczne, globalne święto profesjonalistów coachingu celebrowane ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:38 Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »