Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-03-19, 09:44 Autor: Justyna Krzyżanowska

Licealisto – przyjdź na dzień otwarty na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego!

Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Oddział-Kandydat Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wraz z Instytutem Medycyny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na dzień otwarty dla licealistów, którzy chcieliby podjąć w Opolu studia medyczne.
Dzień otwarty jest dobrą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat kształcenia na kierunku lekarskim oraz zapoznania się z najnowocześniejszymi możliwościami technik edukacyjnych. Jak podkreślają organizatorzy, dzień ten będzie obfitować w ciekawe wykłady akademickie oraz specjalnie przygotowane zajęcia z możliwością praktycznego uczestnictwa licealistów w symulowanych ćwiczenia związanych z danym przedmiotem realizowanym na kierunku lekarskim. Ponadto, będzie można zapoznać z ofertą edukacyjną uczelni, infrastrukturą budynku czy wyposażeniem sal dydaktycznych Collegium Medicum. Nie zabraknie także czasu do kontaktu z obecnymi studentami kierunku lekarskiego.

Podczas dnia otwartego na kierunku lekarskim do grupy 10-12 licealistów zostanie przydzielony 1 student-przewodnik, którego zadaniem będzie oprowadzenie uczniów po terenie Uniwersytetu Opolskiego – w tym głównie Collegium Medicum. W programie także wykłady akademickie – po każdym z nich nastąpi przedstawienie efektów pracy studenckich kół naukowych.

Program dnia otwartego dla licealistów na kierunku lekarskim UO:

godz. 8:30:
  • „Praca lekarza z perspektywy praktyka” – autorskie relacje lekarzy-praktyków z codziennej pracy,
  • prezentacja organizacji studenckiej IFMSA-Poland,
  • przedstawienie trzech kół naukowych,
  • panel dyskusyjny dotyczący studiowania.

godz. 11:00:
  • „Ciekawe przypadki kliniczne” - autorskie relacje lekarzy-klinicystów na temat interesujących przypadków medycznych,
  • przedstawienie dwóch kół naukowych.

godz. 13:30:
  • „Otwieranie drzwi na medycynę, czyli jak dobrze napisać maturę?” – autorski wykład i spotkanie z doktorem nauk biologicznych, wykładowcą kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego,
  • przedstawienie dwóch kół naukowych,
  • „Co udało Ci się zapamiętać po dniu otwartym na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego ?” – quiz interaktywny.

Więcej na temat dnia otwartego, jak i samego Collegium Medicum można znaleźć tutaj.

Dzień otwarty dla licealistów na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się w najbliższy czwartek (21.03.2019 r.) w godz. 8:30-14:00 w Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego, ul. Oleska 48.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2019-04-26, godz. 11:46 Nowy rynek zbytu dla kędzierzyńskich nawozów Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. przeżywa jedną z najbardziej dynamicznych faz rozwoju, a podejmowane obecnie działania umacniają jej pozycję na kr ... » więcej 2019-04-25, godz. 13:12 46. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów - start już w środę 1 maja W sumie pokonają blisko 250 km a to wszystko w trzy dni. Już 1 maja ruszy jeden z największych wyścigów w Europie, w którym udział weźmie ponad 100 zawodników ... » więcej 2019-04-24, godz. 17:38 Lubecko zaprasza na pielgrzymkę rolników, konkurs orki zabytkowymi traktorami i rodzinne świętowanie W pierwszy weekend maja (4-5.05) w Lubecku odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami. Konkurs jest częścią XXIII Regionalnej Pielgrzym ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:24 Piotr Rubik jedną z gwiazd wojewódzkich obchodów Dnia Flagi RP w Moszczance To już tradycja, że 2 maja w Moszczance odbywają się wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tak będzie i w tym roku. Mottem t ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:02 Zbliża się 37. Krapkowicki Bieg Uliczny – każdy może wziąć udział! Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura zaprasza do udziału w 37. Krapkowickim Biegu Ulicznym. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowych w regionie, które ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:48 Bariści z całej Polski przyjadą do Opola, by rywalizować o tytuł najlepszego – poznaj szczegóły! Czy kawa dobrze łączy się z alkoholem? O tym będzie można się przekonać podczas Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2019. W trakcie zawodów kilkunastu ba ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:34 Film z muzyką na żywo w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki 5 maja minie 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu nazywanego ojcem „polskiej opery narodow ... » więcej 2019-04-24, godz. 12:32 „Taniec z Gwiazdkami” w Kluczborku już w sobotę – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie „Talent” zaprasza na IV Mistrzostwa Polski w Tańcu Dzieci Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych. » więcej 2019-04-24, godz. 12:03 Trwa kampania "Pola Nadziei" - zobacz, jak można pomóc Mijają 22 lata od czasu, gdy w Krakowie odbyły się pierwsze Pola Nadziei - ogólnopolska kampania społeczna, której głównym celem jest promowanie opieki hospic ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:42 Druga edycja Industria Live już w sobotę – poznaj szczegóły! Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na drugą edycję Industria Live, czyli muzyczno-wizualne show w industrialnej przestrzeni. Podczas spotkania artyś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »