Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-03-19, 09:44 Autor: Justyna Krzyżanowska

Licealisto – przyjdź na dzień otwarty na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego!

Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Uroczyste otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim [fot. Paula Hołubowicz]
Oddział-Kandydat Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wraz z Instytutem Medycyny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na dzień otwarty dla licealistów, którzy chcieliby podjąć w Opolu studia medyczne.
Dzień otwarty jest dobrą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat kształcenia na kierunku lekarskim oraz zapoznania się z najnowocześniejszymi możliwościami technik edukacyjnych. Jak podkreślają organizatorzy, dzień ten będzie obfitować w ciekawe wykłady akademickie oraz specjalnie przygotowane zajęcia z możliwością praktycznego uczestnictwa licealistów w symulowanych ćwiczenia związanych z danym przedmiotem realizowanym na kierunku lekarskim. Ponadto, będzie można zapoznać z ofertą edukacyjną uczelni, infrastrukturą budynku czy wyposażeniem sal dydaktycznych Collegium Medicum. Nie zabraknie także czasu do kontaktu z obecnymi studentami kierunku lekarskiego.

Podczas dnia otwartego na kierunku lekarskim do grupy 10-12 licealistów zostanie przydzielony 1 student-przewodnik, którego zadaniem będzie oprowadzenie uczniów po terenie Uniwersytetu Opolskiego – w tym głównie Collegium Medicum. W programie także wykłady akademickie – po każdym z nich nastąpi przedstawienie efektów pracy studenckich kół naukowych.

Program dnia otwartego dla licealistów na kierunku lekarskim UO:

godz. 8:30:
  • „Praca lekarza z perspektywy praktyka” – autorskie relacje lekarzy-praktyków z codziennej pracy,
  • prezentacja organizacji studenckiej IFMSA-Poland,
  • przedstawienie trzech kół naukowych,
  • panel dyskusyjny dotyczący studiowania.

godz. 11:00:
  • „Ciekawe przypadki kliniczne” - autorskie relacje lekarzy-klinicystów na temat interesujących przypadków medycznych,
  • przedstawienie dwóch kół naukowych.

godz. 13:30:
  • „Otwieranie drzwi na medycynę, czyli jak dobrze napisać maturę?” – autorski wykład i spotkanie z doktorem nauk biologicznych, wykładowcą kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego,
  • przedstawienie dwóch kół naukowych,
  • „Co udało Ci się zapamiętać po dniu otwartym na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego ?” – quiz interaktywny.

Więcej na temat dnia otwartego, jak i samego Collegium Medicum można znaleźć tutaj.

Dzień otwarty dla licealistów na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się w najbliższy czwartek (21.03.2019 r.) w godz. 8:30-14:00 w Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego, ul. Oleska 48.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2019-10-11, godz. 17:07 Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB Koncertowe czwartki w Radiu Opole już na dobre się rozkręciły. Jeszcze mamy w pamięci koncert zespołu DOBS, a już w planie kolejny występ. Tym razem na scenie ... » więcej 2019-10-10, godz. 18:28 SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. "Grunt" już w sobotę w Żorach Nazywają się 'SąStąd', a wyłonili się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. Wygląda na to, że 2019 to ... » więcej 2019-10-10, godz. 17:30 Wystawa zwierząt hodowlanych od soboty w Zakrzowie Rozwój obszarów wiejskich w zakresie hodowli zwierząt, uprawy roli oraz produktów i usług dla rolnictwa to główny cel Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:23 IV Gala Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" już w sobotę w CWK Największa gala sportów walki w regionie już w najbliższą sobotę (12.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Szykuje się wyjątkowy wieczór ze sztuka ... » więcej 2019-10-09, godz. 17:31 Piosenka religijna zabrzmi w Ochodzach już w sobotę Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza w najbliższą sobotę (12.10) na Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Pa ... » więcej 2019-10-09, godz. 14:56 Sobota z nordic walking w Suchym Borze w tym roku wyjątkowa! Radio Opole będzie na miejscu od 12:00 IV Opolski Marsz Nordic Walking już w sobotę (12.09). Impreza w tym roku jest wyjątkowa, bo stanowi równocześnie finał Pucharu Świata całego sezonu Nordic Wal ... » więcej 2019-10-09, godz. 13:30 Bieg "Wzgórzowa Trzynaście" już w niedzielę 13 km będą mieli do pokonania uczestnicy biegu „Wzgórzowa Trzynastka”. Bieg w tym roku ewidentnie pod szyldem trzynastki: start w niedzielę 13 października o ... » więcej 2019-10-08, godz. 20:01 Za życia autora sztuki tej nie chciał wystawić żaden austriacki teatr. „Prezydentki” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego ... Był nałogowym alkoholikiem, o którym mówiono, że pisze swe sztuki jedynie późno w nocy, słuchając głośnej muzyki - kontrowersyjny austriacki dramatopisarz Wer ... » więcej 2019-10-08, godz. 14:31 Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Przed nami Jubileuszowy X Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. Jak podkreślają organizatorzy, Stobrawski Fes ... » więcej 2019-10-08, godz. 14:29 XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu Aby każdy miał dostęp do świeżego powietrza, czystej wody oraz zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności - to wizja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. F ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »