Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-02-25, 19:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Piosenki Agnieszki Osieckiej zabrzmią w Studiu M w rocznicę śmierci artystki

Piosenki Agnieszki Osieckiej zabrzmią w Studiu M. W 22. rocznicę śmierci artystki wystąpi z repertuarem "Osiecka Jazzowo" Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano
Już 7 marca, czyli tradycyjnie w czwartek, odbędzie się kolejny koncert w Studiu M im. SBB. Tym razem będzie to uczta dla wszystkich fanów twórczości Agnieszki Osieckiej. Z repertuarem „Osiecka Jazzowo” wystąpi kwartet Krzysztofa Żesławskiego z Natalią Lubrano. Tego dnia minie dokładnie 22 lata od śmierci Agnieszki Osieckiej - autorki tekstów mnóstwa piosenek, pisarki, poetki, reżyserki i dziennikarki, która w Opolu bywała, jej piosenki śpiewane były i są podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, a jej pomnik wciąż można podziwiać na Wzgórzu Uniwersyteckim. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

"Osiecka Jazzowo” to muzyczne przedsięwzięcie wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę Natalię Lubrano oraz pianistę Łukasza Perka. Debiutancka płyta zespołu ukazała się w grudniu 2016 roku. Krzysztof Żesławski (współpracuje z Tax Free i Wolną Grupą Bukowina) od wielu lat jest propagatorem twórczości autorki "Zielono mi", m.in. jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo wielka woda” we Wrocławiu. Z kolei śpiewająca w kwartecie Żesławskigo Natalia Lubrano ma za sobą współpracę m.in. z Andrzejem Smolikiem i zespołem Miloopa. Jest laureatką PPA we Wrocławiu, gdzie otrzymała nagrodę publiczności za wykonanie piosenki "Wariatka tańczy". W 2012 roku ukazała się solowa płyta artystki pt. R.E.S.P.E.C.T., a w 2014 roku wzięła udział w V edycji The Voice of Poland.


Okładka płyty Natalii Lubrano (śpiew) i Krzysztofowi Żesławskiemu (gitary) podczas koncertu w Studiu M Radia Opole będzie towarzyszył zespół w składzie: Łukasz Perek na fortepianie, Wojtek Bergander na kontrabasie oraz Jarosław Korzonek na perkusji.

Pierwsza godzina wydarzenia będzie tradycyjnie transmitowana, a jeszcze przed samym koncertem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie. Bilety w cenie 10 zł są do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Organizatorem koncertu jest Radio Opole.


Poniżej zamieszczamy fragment koncertu - Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano pt. "Bossanova do poduszki". Koncert odbył się w Zdzieszowicach 14 maja 2016 w kinie "Odrodzenie".
Krzysztof Zeslawski Quartet feat. Natalia Lubrano - Okularnicy

Patronaty - polecamy

2019-07-18, godz. 16:12 II Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Warsztaty wokalno-sceniczne, warsztat gospel, lekcje z emisji głosu, zabawy umuzykalniające, warsztat autoprezentacji, do tego wspólna zabawa, wieczór talentó ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:20 Przed nami Dni Olesna 2019 – poznaj program wydarzeń! Burmistrz Olesna po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie z okazji dni miasta. W programie m.in.: koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, wy ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:47 Festiwal Opolskich Smaków w tym roku na pl. Kopernika Idea slow life będzie tematem przewodnim Festiwalu Opolskich Smaków. Najsmaczniejszy festiwal w stolicy regionu zacznie się w sobotę (27.07). Tradycyjnie poja ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:12 Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia! Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogran ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Opole Songwriters Festival już wkrótce. Zobacz, kto wystąpi! - Stanowimy świetną alternatywę dla dużych, plenerowych festiwali. Stawiamy na bliski kontakt z artystami i muzykę, która jest dla nas najważniejsza. Nie zamy ... » więcej 2019-07-12, godz. 15:04 Master Truck Show 2019 od piątku 15. edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych 'Master Truck” rozpocznie się już w piątek (19.07) i potrwa do niedzieli (21.07). Impreza ... » więcej 2019-07-11, godz. 15:55 Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” już w najbliższy piątek (12.07) rozpocznie się w Kołobrzegu. Wydarzenie potrwa do soboty ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:37 Radio Opole zaprasza na wiolonczelową ucztę! Rusza VI Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. To jedyna tego typu impreza w Polsce, jedna z niewielu w Europie. W tym roku odbędzie się od 16 do 27 lipca. J ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:26 Adoflex® i Oxovilen® – nowe plastyfikatory w ofercie Grupy Azoty ZAK S.A. Grupa Azoty ZAK S.A. wprowadziła do oferty plastyfikatory specjalistyczne Adoflex® i Oxovilen®. To kolejny etap rozwoju kędzierzyńskiego Segmentu OXO, oparteg ... » więcej 2019-07-10, godz. 13:25 "Kropka" w Głuchołazach od 18 do 21 lipca. Radio Opole będzie na miejscu! Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej. Wszystko za sprawą XIII Mię ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »