Radio Opole » Patronaty - polecamy
2017-09-18, 18:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzyka klasyczna przystępnie i ciekawie, czyli Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa, dyrektor artystyczny Dobrodzień Classic Festival © (fot. Wanda Kownacka / AFRO)
Piotr Lempa, dyrektor artystyczny Dobrodzień Classic Festival © (fot. Wanda Kownacka / AFRO)
Opole, Olesno, Ozimek i Dobrodzień to miasta, w których będzie okazja posłuchania koncertów w ramach tegorocznej odsłony Dobrodzień Classic Festival. Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Festiwal zainauguruje w najbliższą sobotę (23.09) koncert „Najpiękniejsza muzyka świata”.

Relacje z festiwalu m.in. w najbliższych wydaniach audycji „Opolskie klasycznie” w kanale Radio Opole 2 (DAB+).

Koncertów będzie można posłuchać w Muzeum Diecezjalnym w Opolu, Oleskim Domu Kultury oraz tradycyjnie - w Dobrodzieniu, mieście rodzinnym Piotra Lempy - dyrektora artystycznego festiwalu. Po raz pierwszy festiwal zawita także w progi Domu Kultury w Ozimku.


Festiwal zainauguruje w Domu Kultury w Oleśnie koncert „Najpiękniejsze melodie świata”. Zaprezentowana zostanie na nim muzyka z szerokiego repertuaru operowo-operetkowo-musicalowego wykonana przez artystów z najważniejszych ośrodków muzycznych w Polsce. W programie usłyszymy również repertuar pieśni prezentowanych przez miejscowych oleskich artystów – Miejski Chór OlenSis.


VII Dobrodzień Classic FestivalKoncert Charytatywny Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu "Piotr Lempa z Przyjaciele” to stały punkt festiwalu. W tym roku odbędzie się w niedzielę (24.09) w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. Początek o godz. 19:30. Jak co roku Piotr Lempa i jego goście, związani z czołowymi scenami Polski i Europy, zaproponują wieczór przy wtórze najbardziej znanych arii. Ideą koncertu jest lokalna pomoc najbardziej potrzebującym. Na ten cel przeznaczone są środki pochodzące z zakupu biletów.


Kolejne koncerty w piątek (29.09) w Muzeum Diecezjalnym w Opolu oraz w ostatnią sobotę września w Domu Kultury w Ozimku, gdzie publiczność będzie miała okazję posłuchać muzyki z różnych zakątków świata, zarówno wokalnej, jak i instrumentalnej.


Więcej o wydarzeniu w audycji Małgorzaty Ślusarczyk Opolskie klasycznie opowiadał Piotr Lempa - fragmenty audycji można posłuchać poniżej.


Sobota 23 września
19:00 Dom Kultury w Oleśnie
„Najpiękniejsze melodie świata"

Wykonanie:
Anna Noworzyn – sopran,
Wiktoria Wizner - mezzosopran
Jakub Oczkowski – tenor,
Hongyu Chen – baryton,
Piotr Lempa – bas
Miejski Chór OlenSis pod dyr. Kariny Duch
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Tomasz Podsiadły – prowadzenie koncertu
Bilety do nabycia w MDK Olesno - tel. 34 358 24 45

Niedziela 24 września
19:30 Kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu
Koncert Charytatywny. Wielka Gala Operowo–Operetkowa z cyklu
„Piotr Lempa i przyjaciele"
Wykonanie:
Anna Noworzyn – sopran,
Wiktoria Wizner – mezzosopran,
Jakub Oczkowski – tenor,
Hongyu Chen – baryton,
Piotr Lempa – bas
TRIO APPASSIONATA
Klaudia Krause,
Mirosław Krause,
Łukasz Grabiński
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Tomasz Podsiadły – prowadzenie koncertu
Bilety do nabycia w Domu Kultury w Dobrodzieniu - tel. 034/ 3575 346

Piątek 29 września
19:00 Muzeum Diecezjalne w Opolu
Koncert „Geistliche Musik – Konzert am Freitag”
Wykonanie:
Oskar Koziołek-Goetz - bas baryton
Piotr Lempa – bas,
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Zofia Komuszyna – prowadzenie koncertu
Koncert towarzyszący 14 Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Sobota 30 września
19:00 Dom Kultury w Ozimku
Koncert "Muzyczna podróż dookoła świata"
Wykonanie:
Karolina Wieczorek – sopran,
Piotr Lempa – bas
TODO ART TRIO
Grażyna Jursza,
Dariusz Jursza,
Dawid Smykowski
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu
Bilety do nabycia MDK Ozimek - tel. 77 465 11 39
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Ślusarczyk z Piotrem Lempą - cz. 1
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Ślusarczyk z Piotrem Lempą - cz. 2
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Ślusarczyk z Piotrem Lempą - cz. 3

Patronaty - polecamy

2019-11-18, godz. 16:09 Barbórkowy Bieg Skalnika w Graczach po raz 25 To bieg, który promuje zdrowy tryb życia, sportową rywalizację, ale także... górniczą tradycję. W najbliższą sobotę (23.11) w Graczach wystartuje jubileuszowy… » więcej 2019-11-18, godz. 13:58 Zbliżają się 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Kędzierzynie-Koźlu – pozna szczegóły! Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. podniesienie poziomu wyszkolenia ratowników, wyłonienie najlepszych zawodników czy promocję sportowego ratownictwa… » więcej 2019-11-18, godz. 12:55 Muzyczna Jesień w Grodkowie w tym roku jubileuszowa! 50-lecie świętuje w tym roku Muzyczna Jesień - Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne. Festiwal rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa aż trzy dni… » więcej 2019-11-18, godz. 12:11 Zbliża się konferencja Building Mastery – poznaj szczegóły! Building Mastery, to Jesienna Konferencja Okręgu D Dystryktu 108 Toastmasters. Na wydarzenie zaprasza klub Toastmasters Opole, czyli opolski oddział międzynarodowego… » więcej 2019-11-18, godz. 10:38 „Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa VII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych już w czwartek! Głównym zadaniem festiwalu jest zainspirowanie młodych ludzi wspólnie z nauczycielami i wychowawcami do pracy polegającej na twórczym zaangażowaniu dzieci i młodzieży… » więcej 2019-11-15, godz. 16:11 „Niemiecki ma znaczenie" - udowodnią uczestnicy spotkania w Opolu „Niemiecki ma znaczenie' - to tytuł konferencji, na którą w sobotę 23 listopada zapraszają Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego z Krakowa oraz… » więcej 2019-11-15, godz. 15:44 XXIII Dni Edukacji Prawniczej od poniedziałku na UO Jak wygląda praca prokuratora, w jaki sposób reklamować produkty, jakie są prawa konsumenta, w jaki sposób zbierane są ślady kryminalistyczne czy też jak powinna… » więcej 2019-11-15, godz. 14:46 World Press Photo 2019 w tym roku tylko w Opolu! Już po raz 19 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oglądać będzie można najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Wystawę… » więcej 2019-11-14, godz. 12:59 I Regionalna Konferencja Edukacyjna dla pracowników samorządowych już w środę – poznaj szczegóły! Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, to hasło przewodnie zbliżającej się konferencji skierowanej do przedstawicieli organów… » więcej 2019-11-13, godz. 20:10 RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »