Radio Opole » Patronaty - polecamy
2017-09-18, 18:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzyka klasyczna przystępnie i ciekawie, czyli Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa, dyrektor artystyczny Dobrodzień Classic Festival © (fot. Wanda Kownacka / AFRO)
Piotr Lempa, dyrektor artystyczny Dobrodzień Classic Festival © (fot. Wanda Kownacka / AFRO)
Opole, Olesno, Ozimek i Dobrodzień to miasta, w których będzie okazja posłuchania koncertów w ramach tegorocznej odsłony Dobrodzień Classic Festival. Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Festiwal zainauguruje w najbliższą sobotę (23.09) koncert „Najpiękniejsza muzyka świata”.

Relacje z festiwalu m.in. w najbliższych wydaniach audycji „Opolskie klasycznie” w kanale Radio Opole 2 (DAB+).

Koncertów będzie można posłuchać w Muzeum Diecezjalnym w Opolu, Oleskim Domu Kultury oraz tradycyjnie - w Dobrodzieniu, mieście rodzinnym Piotra Lempy - dyrektora artystycznego festiwalu. Po raz pierwszy festiwal zawita także w progi Domu Kultury w Ozimku.


Festiwal zainauguruje w Domu Kultury w Oleśnie koncert „Najpiękniejsze melodie świata”. Zaprezentowana zostanie na nim muzyka z szerokiego repertuaru operowo-operetkowo-musicalowego wykonana przez artystów z najważniejszych ośrodków muzycznych w Polsce. W programie usłyszymy również repertuar pieśni prezentowanych przez miejscowych oleskich artystów – Miejski Chór OlenSis.


VII Dobrodzień Classic FestivalKoncert Charytatywny Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu "Piotr Lempa z Przyjaciele” to stały punkt festiwalu. W tym roku odbędzie się w niedzielę (24.09) w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. Początek o godz. 19:30. Jak co roku Piotr Lempa i jego goście, związani z czołowymi scenami Polski i Europy, zaproponują wieczór przy wtórze najbardziej znanych arii. Ideą koncertu jest lokalna pomoc najbardziej potrzebującym. Na ten cel przeznaczone są środki pochodzące z zakupu biletów.


Kolejne koncerty w piątek (29.09) w Muzeum Diecezjalnym w Opolu oraz w ostatnią sobotę września w Domu Kultury w Ozimku, gdzie publiczność będzie miała okazję posłuchać muzyki z różnych zakątków świata, zarówno wokalnej, jak i instrumentalnej.


Więcej o wydarzeniu w audycji Małgorzaty Ślusarczyk Opolskie klasycznie opowiadał Piotr Lempa - fragmenty audycji można posłuchać poniżej.


Sobota 23 września
19:00 Dom Kultury w Oleśnie
„Najpiękniejsze melodie świata"

Wykonanie:
Anna Noworzyn – sopran,
Wiktoria Wizner - mezzosopran
Jakub Oczkowski – tenor,
Hongyu Chen – baryton,
Piotr Lempa – bas
Miejski Chór OlenSis pod dyr. Kariny Duch
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Tomasz Podsiadły – prowadzenie koncertu
Bilety do nabycia w MDK Olesno - tel. 34 358 24 45

Niedziela 24 września
19:30 Kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu
Koncert Charytatywny. Wielka Gala Operowo–Operetkowa z cyklu
„Piotr Lempa i przyjaciele"
Wykonanie:
Anna Noworzyn – sopran,
Wiktoria Wizner – mezzosopran,
Jakub Oczkowski – tenor,
Hongyu Chen – baryton,
Piotr Lempa – bas
TRIO APPASSIONATA
Klaudia Krause,
Mirosław Krause,
Łukasz Grabiński
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Tomasz Podsiadły – prowadzenie koncertu
Bilety do nabycia w Domu Kultury w Dobrodzieniu - tel. 034/ 3575 346

Piątek 29 września
19:00 Muzeum Diecezjalne w Opolu
Koncert „Geistliche Musik – Konzert am Freitag”
Wykonanie:
Oskar Koziołek-Goetz - bas baryton
Piotr Lempa – bas,
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Zofia Komuszyna – prowadzenie koncertu
Koncert towarzyszący 14 Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Sobota 30 września
19:00 Dom Kultury w Ozimku
Koncert "Muzyczna podróż dookoła świata"
Wykonanie:
Karolina Wieczorek – sopran,
Piotr Lempa – bas
TODO ART TRIO
Grażyna Jursza,
Dariusz Jursza,
Dawid Smykowski
Katarzyna Rzeszutek – fortepian,
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu
Bilety do nabycia MDK Ozimek - tel. 77 465 11 39
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Ślusarczyk z Piotrem Lempą - cz. 1
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Ślusarczyk z Piotrem Lempą - cz. 2
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Ślusarczyk z Piotrem Lempą - cz. 3

Patronaty - polecamy

2019-02-20, godz. 18:04 Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uświetni spotkanie z prof. Dorotą Simonides Integracja wokół problematyki różnorodności językowej oraz poczucia tożsamości w obrębie wspólnego dziedzictwa historycznego i życia w zjednoczonej Europie - ... » więcej 2019-02-20, godz. 13:35 Już wkrótce Terepaczków. Zobacz, co w programie! Radio Opole będzie na miejscu! Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne Terepaczków rozpoczną się w piątek 1 marca. Do niedzieli (03.03) będzie okazja posłuchania koncertów z kręgu piosenki turys ... » więcej 2019-02-19, godz. 15:23 XV Opolska Gala Żużla na Lodzie już w sobotę W najbliższą sobotę (23.02) już po raz 15. na lodowisku Toropol odbędzie się Opolska Gala Żużla na Lodzie. To impreza wzbudzająca emocje, nie tylko z powodu r ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:38 Mediacje w prezencie - inicjatywa Fundacji Mediatio Promowanie idei dialogu oraz bezpłatnej możliwości skorzystania z mediacji to cel przedsięwzięcia pod nazwą 'Siłą jest dialog - słowa w sercu'. Ideą jest poka ... » więcej 2019-02-19, godz. 12:33 Od swinga do klasyki zagrają w Nysie na szczytny cel „Od swinga do klasyki” to tytuł charytatywnego koncertu noworocznego, który odbędzie się piątek (22.02) o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Głównym celem wyd ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:19 Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej. Wernisaż już w piątek! Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez d ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:42 Ofiary Marszu Śmierci zostaną upamiętnione w Racławicach Śląskich Wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau - zamordowanych i zamęczonych w styczniu 1945 roku podczas „Marszów Śmi ... » więcej 2019-02-14, godz. 10:23 Poznaj źródła folkloru opolskiego „Pieśni wracają do domu. Historyczne źródła dźwiękowe folkloru opolskiego” to tytuł konferencji, która w najbliższą sobotę (16.02) odbędzie się w Muzeum Śląsk ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50 Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzm ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:43 W piątek (15.02) w Opolu uczczona zostanie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej 14 lutego minie 77 lat od rozkazu generała broni Władysława Sikorskiego powołującego powstanie Armii Krajowej - zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »