Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej…
2019-02-24, 13:30 Autor: Ewa Skrabacz

EUROWYBORY Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z dnia 24 lutego 2019! [FILM]

Goście Niedzielnej Loży Radiowej o partyjnych decyzji przedwyborczych
Senator PiS, Jerzy Czerwiński podkreślał, że zapowiedzi ogłoszone w ramach sobotniej konwencji programowej (23.02), będące swoistymi zapowiedziami wyborczymi, będą realizowane jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. To pozwoli wyborcom właściwie ocenić, na kogo oddają swój głos.
Reprezentująca PO Barbara Kamińska zaznaczyła, że zaprezentowane przez rządzących propozycje powielają wcześniejsze pomysły opozycji. Samą konwencję zaś uznała za „przykrywkę” problemów PiS (sprawa Srebrnej, KNF).

Krytycznie do tej wypowiedzi odniósł się Kamil Bortniczuk, przedstawiciel Porozumienia. Zaznaczył, że Platforma Obywatelska nie wykorzystała swoich rządów np. do poprawy sytuacji emerytów, a jedynie podwyższyła wiek emerytalny. Stwierdził, że program 500+ będzie realizowany w szerszym zakresie, gdyż w tej chwili są takie możliwości budżetowe.

Antoni Konopka (PSL) przypomniał poparcie ludowców dla programu 500+ i inicjatyw podejmowanych w sprawie rozwiązań zmierzających do poprawy połączeń lokalnych. Podkreślił także, że inicjatywa PSL dotycząca tzw. emerytury bez podatku „została wrzucona do kosza, a teraz jest zastępowana propozycją 13. emerytury”.

Poseł Galla (MN) skrytykował „suweniry dla społeczeństwa” (m.in. 13. emerytura, poprawa komunikacji publicznej), dawane zamiast konkretnego programu dotyczącego polskiej obecności w Unii Europejskiej. Stwierdził, że rządzący mają na swoim koncie raczej osłabienie, a nie wzmocnienie pozycji Polski w tym wymiarze.

Fabian Pszon z Solidarnej Polski zaznaczył, że Zjednoczona Prawica prezentuje silne listy „ludzi, których można nazwać drużyną wiarygodności”. Podkreślał start z okręgu dolnośląsko-opolskiego Beaty Kempy, reprezentującej właśnie SP.

Katarzyna Licznar (Kukiz'15) akcentowała przygotowanie do eurowyborów swojego ugrupowania. Przypomniała, że Kukiz’15 wszedł w sojusz z ugrupowaniami z Włoch, Chorwacji, Grecji i Finlandii. Podkreślała głównie bliskość programową tych podmiotów.

Reprezentujący Nowoczesną Szymon Godyla, komentując oficjalne powołanie Koalicji Europejskiej (24.02), zaznaczył, że to – w przeciwieństwie do Zjednoczonej Prawicy - koalicja niezależnych partii politycznych, w ramach której, „każda partia zachowuje swoją niezależność i zachowuje swój program oraz wiarygodność”.

Audycję poprowadziła Ewa Skrabacz a zaproszenie przyjęli:
Jerzy Czerwiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Fabian Pszon (Solidarna Polska)
Szymon Godyla (.Nowoczesna)
Katarzyna Licznar (Kukiz'15)
Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka)
Barbara Kamińska (Platforma Obywatelska)
Antoni Konopka (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Kamil Bortniczuk (Porozumienie Jarosława Gowina)

Zobacz także

2020-02-02, godz. 13:30 Niedzielna Loża Radiowa z 2 lutego 2020 - zobacz i posłuchaj! [FILM] W Niedzielnej Loży Radiowej zapytaliśmy o Opolski Zespół Parlamentarny: Jakie plany mają przedstawiciele regionu w nowej kadencji parlamentu? Dlaczego nie wszyscy… » więcej 2020-01-26, godz. 13:19 Niedzielna Loża Radiowa z 26 stycznia 2020 - zobacz i posłuchaj! [FILM] Opolskich parlamentarzystów zapytaliśmy o skutki czwartkowej (23.01) uchwały Sądu Najwyższego, który zdecydował, że sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa… » więcej 2020-01-19, godz. 12:59 Niedzielna Loża Radiowa z 19 stycznia 2020 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM] W środę (15.01) w Parlamencie Europejskim debatowano o próbach fałszowania historii II wojny światowej przez Rosję, a także o stanie praworządności w Polsce. Dzień… » więcej 2020-01-12, godz. 12:51 Niedzielna Loża Radiowa z 12 stycznia 2020 roku - posłuchaj i zobacz! [FILM, ZDJĘCIA] Podczas niedzielnej dyskusji w gronie opolskich parlamentarzystów skomentowaliśmy kolejne wydarzenia towarzyszące pracom nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Posłowie… » więcej 2020-01-06, godz. 12:30 "Świąteczna Loża Radiowa" z 6 stycznia 2020 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM] W święto Objawienia Pańskiego zatrzymaliśmy się nad znaczeniem tego, co widoczne, dostrzegalne. O tym, że „wiara rodzi się z patrzenia”, opowiedział o. Przemek… » więcej 2020-01-05, godz. 13:07 Niedzielna Loża Radiowa z 5 stycznia 2020 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] W niedzielę spotkaliśmy się z opolskimi parlamentarzystami. Naszych sejmowych i senackich reprezentantów zapytaliśmy o skandaliczne słowa Władimira Putina na temat… » więcej 2020-01-01, godz. 12:05 Świąteczna Loża Radiowa z 1 stycznia 2020 roku - posłuchaj! [ZDJĘCIA] Wybory do parlamentu europejskiego, do polskiego parlamentu, wysoka frekwencja w nich, ale też przyznanie Oldze Tokarczuk Nobla, zabójstwo prezydenta Adamowicza… » więcej 2019-12-29, godz. 15:05 Młodzieżowa Loża Radiowa z 29 grudnia 2019 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Działalność Grety Thunberg podzieliła uczestników Młodzieżowej Loży Radiowej, połączyła natomiast ocena, że konieczna jest ponadpolityczna działalność na rzecz… » więcej 2019-12-29, godz. 14:12 Niedzielna Loża Radiowa z 29 grudnia 2019 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Które partie poprą, a które odrzucą projekt budżetu państwa na rok 2020, zakładający zbilansowanie dochodów i wydatków? Czy w Polsce szerzy się ekologizm? Na te… » więcej 2019-12-26, godz. 12:05 Iryna Shvets i Daniil Kononenko o tym, jak nasi wschodni sąsiedzi przeżywają czas świąteczno-noworoczny [FILM] Do świątecznej rozmowy zaprosiliśmy mieszkających w Opolu obywateli Ukrainy. Iryna Shvets i Daniil Kononenko opowiedzieli nam, jak czują się w naszym mieście… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »