Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 3 ...
2019-02-03, 15:23 Autor: Marek Świercz

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 3 lutego 2019 roku! [FILM]

Podsumowanie gorącego tygodnia w polskiej polityce było tematem Niedzielnej Loży Radiowej (03.02.2019)
Podsumowanie gorącego tygodnia w polskiej polityce było tematem Niedzielnej Loży Radiowej 3 lutego 2019 roku. Jak można się było spodziewać, wrócił temat tzw. mowy nienawiści.
Uczestnicy debaty byli zgodni co do jednego: atak na red. Magdalenę Ogórek był czymś skandalicznym i oburzającym, co mocno akcentowała Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski. Niezależnie od faktu, że jej audycje mogą budzić kontrowersje - podobnie jak wiele innych audycji TVP Info, na co wskazał Ryszard Galla z MN, apelując równocześnie o surową karę dla winnych tych ataków - tego rodzaju agresja jest niedopuszczalna. Paweł Grabowski z Kukiz ’15 zaapelował do polityków PO o autorefleksję, bo zwrócił uwagę na podobieństwo haseł PO i osób, które atakują tych, które biorą udział w programach publicznej telewizji (także polityków).

Więcej emocji wzbudziła kwestia tzw. taśm Jarosław Kaczyńskiego. Tomasz Kostuś z PO stwierdził, że osoby odpowiedzialne za atak na red. Ogórek winny być ukarane, ale ten incydent nie powinien przykryć innych zdarzeń minionego tygodnia, takich właśnie jak nagrana na Nowogrodzkiej rozmowa prezesa PiS z austriackim przedsiębiorcą na temat budowy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna. Pytał, czy sprawa zostanie uczciwie zbadana w sytuacji, gdy na czele służb stoją osoby, które kiedyś pracowały w Srebrnej. Piotr Pancześnik z Porozumienia stwierdził, że w jego ocenie w nagraniach nie ma nic wskazującego na naganne działania Kaczyńskiego. W podobnym tonie wypowiadała się Katarzyna Czochara z PiS, która podkreślała także, że należy potępiać akty agresji skierowane przeciwko wszystkim uczestnikom życia politycznego. Stwierdziła, że także pod jej adresem kierowane były różnego rodzaju pogróżki.

Stanisław Rakoczy z PSL, były wiceszef MSWiA, pytał o skuteczność służb, które powinny zabezpieczać działania ważnych polityków (na przykład szefa sejmowej Komisji Obrony Stefana Niesiołowskiego zamieszanego w kolejną aferę korupcyjną). Podkreślał także, że to liderzy PSL najbardziej aktywnie apelują o porzucenie agresji w życiu politycznym. Z kolei Mariusz Plaskota z Nowoczesnej zwrócił uwagę na fakt, że w we wszystkich omawianych sprawach problemem jest styk polityki i biznesu, niezdrowy układ sprawiający, że politycy – jak Bartłomiej M. czy Stefan Niesiołowski – są wykorzystywani przez przedsiębiorców do załatwiania biznesowych interesów.

Zobacz także

2019-02-17, godz. 12:56 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 17 lutego 2019 roku! Opolskich polityków poprosiliśmy o podsumowanie zakończonej w czwartek w Warszawie Konferencji bliskowschodniej. Goście Niedzielnej Loży Radiowej odnieśli się ... » więcej 2019-02-10, godz. 12:15 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 10 lutego 2019 roku! Śmierć byłego premiera Jana Olszewskiego, nowy projekt polityczny Roberta Biedronia oraz tak zwana matczyna emerytura były głównymi tematami Niedzielnej Loży ... » więcej 2019-01-27, godz. 13:41 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 27 stycznia 2019 roku! Przeciwdziałanie mowie nienawiści w szkołach jest potrzebne, ale nie na zasadzie akcyjności i bez elementów ideologicznej indoktrynacji. Do takich wniosków do ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:06 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 20 stycznia 2019 roku! Tydzień po morderstwie prezydenta Pawła Adamowicza, w Niedzielnej Loży Radiowej zastanawialiśmy się nad tym, co zrobić - w wymiarze indywidualnym, wspólnotowy ... » więcej 2019-01-13, godz. 12:58 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 13 stycznia 2019 roku! Zapowiedziany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego wielki strajk szkolny był głównym tematem Niedzielnej Loży Radiowej 13 stycznia 2019 roku. Uczestnicy pro ... » więcej 2019-01-06, godz. 12:05 Izabela i Javier Loza oraz ich dzieci w "Świątecznej Loży Radiowej" o najstarszej w Hiszpanii paradzie Orszaku Trzech ... Hiszpańska tradycja Orszaków Trzech Króli sięga XIX w. – najstarsza parada organizowana jest od 1885 r. w miejscowości Alcoy. O tradycji i specyfice Cabalgata ... » więcej 2018-12-30, godz. 14:35 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 30 grudnia 2018! W Niedzielnej Loży Radiowej opolskich polityków zapytaliśmy o polityczne prognozy na rok 2019. Kto wygra eurowybory i jak zmienią one układ sił w Komisji Euro ... » więcej 2018-12-26, godz. 12:05 O misjach w Syrii i Sudanie Południowym z siostrą Brygidą Maniurką i ojcem Tomaszem Nogajem W „Światowym Indeksie Prześladowań 2018" przygotowanym przez organizację Open Doors, pierwszą dziesiątkę krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześl ... » więcej 2018-12-25, godz. 12:00 W Świątecznej Loży Radiowej rozmowa z s. Marianną Lygą oraz Jarosławem Wachem W Boże Narodzenie do Świątecznej Loży Radiowej zaproszenie przyjęli s. Marianna Lyga CSSE, dyrektor opolskiego Domu Matki i Dziecka oraz Jarosław Wach, dyrekt ... » więcej 2018-12-23, godz. 13:16 Zobacz i posłuchaj drugiej części "Niedzielnej Loży Radiowej" z 23 grudnia 2018 roku! Setna rocznica odzyskania niepodległości i wybory samorządowe, ale także sytuacja międzynarodowa. Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek podsumowali w Niedzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »