Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Lo ...
2018-03-25, 15:00 Autor: Wanda Kownacka

Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 25 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 25 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA]
Zmiana czasu nie jest potrzebna, śledztwo w sprawie zabójstwa Dietera Przewdzinga powinno być kontynuowane - do takich wniosków doszli uczestnicy drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 25 marca 2018 roku. Podzielił ich temat nagród dla członków rządu - przedstawiciele opozycji mówili o skandalu, przedstawiciel koalicji bronił nagród.
Co do zmiany czasu, Tomasz Zeman z PO mówił o potrzebie debaty, Marko Markowski z PiS uznał, że zmiana czasu jest nienaturalna, Aleksander Lis z Nowoczesnej radził poczekać na zalecenia ekspertów, z kolei Michał Gwardyński z Kukiz '15 był za rezygnacją z obowiązujących dziś przepisów.

Sporo emocji wzbudziło śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga. Markowski, który mieszka w powiecie krapkowickim, mówił o plotkach krążących w jego stronach, mówiących o tym, że najbardziej prawdopodobny jest wątek ukraiński - zabójstwo w ramach prywatnych rozliczeń. Lis zadał retoryczne pytanie, czy aby na pewno można wykluczyć - biorąc pod uwagę profesjonalny sposób popełnienia zbrodni - wątek zabójstwa na zlecenie. Gwardyński stwierdził, że śledztwa nie należy zamykać, sugerował też, że skoro mamy w nim wątki międzynarodowe, to może warto zwrócić się o pomoc do Interpolu. Także Zeman mówił, że trzeba zrobić wszystko, by sprawca zbrodni został wykryty.

Uczestników programu podzielił także temat nagród dla ministrów z rządu Beaty Szydło. Przedstawiciele opozycji atakowali rządzącą prawicę za to, że obiecywała skromne rządy, a okazała się być pazerna. Gwardyński mówił nawet o programie "Koryto Plus". Markowski przypomniał jednak, że za rządów poprzedniej ekipy normalną praktyką było kierowanie polityków do firm skarbu państwa, gdzie otrzymali horrendalne wynagrodzenia. Zauważył także, że wypłacone zgodnie z prawem nagrody są lepsze niż "prezenty od biznesmenów". Była także mowa o patologii systemu, w którym wójt zarabia więcej od ministra, choć tu przedstawiciele opozycji podkreślali, że politycy świadomie wybierają taką a nie inną drogę kariery i pieniądze nie powinny być dla nich najważniejsze.

Gośćmi Marka Świercza byli: Tomasz Zeman (PO), Aleksander Lis (Nowoczesna), Michał Gwardyński (Kukiz '15) i Marko Markowski (PiS).

Zobacz także

2018-04-15, godz. 15:00 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 15 kwietnia 2018 roku! Techniczny raport podkomisji do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, komisja do spraw nieprawidłowości przy ściąganiu podatku VAT a także pomysł "rodzinn ... » więcej 2018-04-15, godz. 14:30 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 15 kwietnia 2018 roku! Techniczny raport podkomisji do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej oraz komisja do spraw nieprawidłowości przy ściąganiu podatku VAT były głównymi temat ... » więcej 2018-04-08, godz. 14:08 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 8 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowaliśmy z opolskimi politykami nad propozycją Jarosława Kaczyńskiego obniżenia uposażenia posłów, szefów spółek skarbu pańs ... » więcej 2018-04-08, godz. 14:06 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 8 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowaliśmy z opolskimi politykami nad propozycją Jarosława Kaczyńskiego obniżenia uposażenia posłów, szefów spółek skarbu pańs ... » więcej 2018-04-02, godz. 12:10 Zobacz i posłuchaj Świątecznej Loży Radiowej z 2 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Lany poniedziałek, zdobione jaja, wielkanocny zajączek i mnóstwo lokalnych obrzędów. Wielkanoc to nie tylko religijne święto i duchowe przeżycie, ale także mn ... » więcej 2018-04-01, godz. 13:10 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 1 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Czy nastąpi ocieplenie stosunków Polski z Unią Europejską lub jak mówią niektórzy, czy zakopany zostanie topór wojenny? Premier Polski szacuje te szanse na 70 ... » więcej 2018-04-01, godz. 12:10 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 1 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Świątecznej Loży Radiowej zadaliśmy naszym gościom pytanie o to, czy po wysłaniu do Brukseli tzw. białej księgi sądownictwa, rząd polski może li ... » więcej 2018-03-25, godz. 15:16 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Zmiana czasu, zamknięcie śledztwa w sprawie zabójstwa burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga oraz kontrowersyjne nagrody dla członków rządu Beaty Szydło - ... » więcej 2018-03-18, godz. 14:47 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 18 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] A w drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej (Radio Opole 2) przedstawiciele młodzieżówek opolskich partii odpowiadali na pytania, czy sami wystartują w wybor ... » więcej 2018-03-18, godz. 14:22 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 18 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Tym razem Niedzielna Loża Radiowa została zdominowana przez spekulacje i prognozy związane z wyborami samorządowymi. Które partie mają już swoich kandydatów n ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »