Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 1 ...
2018-03-11, 13:19 Autor: Marek Świercz

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 11 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 11 marca 2018 roku!
Problem z naborem urzędników wyborczych oraz nagrody dla ministrów i wiceministrów ustępującego rządu premier Beaty Szydło były tematami Niedzielnej Loży Radiowej 11 marca 2018 roku.
Zdaniem Tomasza Kostusia z Platformy Obywatelskiej niechęć do wzięcia na siebie obowiązków urzędnika wyborczego wynika z niechęci do firmowania wyborczej reformy PiS, która - jego zdaniem - upartyjnia procedury wyborcze. Piotr Wach z Nowoczesnej widzi analogię między naborem urzędników a tworzeniem nowej KRS, do której - jak przypomina - zgłosiło się raptem kilkunastu z 11 tysięcy sędziów.

Jan Krzesiński z PSL przyznał, że w czasie wyborów zdarzały się patologie (w Niemodlinie, co wykazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, niezgodnie z przepisami liczono głosy po północy w urzędzie miejskim), ale osobiście uważa, że odpowiedzialność za wybory powinno się pozostawić samorządom. Zdaniem Ryszarda Galli z Mniejszości Niemieckiej, reforma wdrażana jest za późno i za szybko, więc najlepiej byłoby odłożyć ją do kolejnych wyborów. Robert Tistek z formacji Kukiz '15 zauważył, że mało jest informacji o potrzebie znalezienia nowych urzędników wyborczych, co może powodować kłopoty z naborem.

Optymistą był za to Antoni Duda z PiS, który przekonywał, że rząd na pewno poradzi sobie z organizacją wyborów, tak jak poradził sobie z innymi wyzwaniami, choć opozycja twierdziła, że poniesie klęskę. Brak urzędników uznał za problem niepokojący, ale przejściowy.

Goście programu dyskutowali także o nagrodach dla ministrów i wiceministrów ze Zjednoczonej Prawicy. Wach i Kostuś oburzali się na nagrody dla "funkcjonariuszy partyjnych", zarzucali prawicy hipokryzję i twierdzili także, że sprawa nagród ostatecznie trafi do sądu. Tistek mówił o zjawisku "koryto plus", Galla pytał retorycznie, czy nie należy podjąć debaty o wysokości wynagrodzeń ministrów, Krzesiński przypomniał o ustawie kominowej. Z kolei poseł Duda stwierdził, że jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę - w rządzie czy spółkach skarbu państwa - to nagroda mu się po prostu należy.

Gośćmi Marka Świercza byli: Antoni Duda (PiS), Tomasz Kostuś (PO), Jan Krzesiński (PSL), Robert Tistek (Kukiz '15), Piotr Wach (Nowoczesna), Ryszard Galla (MN).
Robert Tistek, Piotr Wach, Ryszard Galla, Antoni Duda, Tomasz Kostuś, Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Tistek, Piotr Wach, Ryszard Galla, Antoni Duda, Tomasz Kostuś, Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński, Tomasz Kostuś, Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński, Tomasz Kostuś, Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla, Piotr Wach, Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla, Piotr Wach, Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Piotr Wach [fot. Paula Hołubowicz]
Piotr Wach [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kostuś [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kostuś [fot. Paula Hołubowicz]

Zobacz także

2018-03-18, godz. 14:47 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 18 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] A w drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej (Radio Opole 2) przedstawiciele młodzieżówek opolskich partii odpowiadali na pytania, czy sami wystartują w wybor ... » więcej 2018-03-18, godz. 14:22 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 18 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Tym razem Niedzielna Loża Radiowa została zdominowana przez spekulacje i prognozy związane z wyborami samorządowymi. Które partie mają już swoich kandydatów n ... » więcej 2018-03-11, godz. 13:39 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 11 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Idący jak po grudzie nabór urzędników wyborczych, nagrody dla członków rządu Beaty Szydło oraz tak zwana ustawa degradacyjna - o tych trzech tematach debatowa ... » więcej 2018-03-04, godz. 15:13 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej 4 marca 2018 roku! Co zrobić, by likwidacja pomnika w Mikolinie nie sprowokowała polsko-rosyjskich niesnasek? Jak wprowadzenie niedziel wolnych od handlu wpłynie na polską gospo ... » więcej 2018-03-04, godz. 14:58 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 4 marca 2018 roku! Realizacja ustawy dekomunizacyjnej dotyczącej upamiętnień oraz wejście w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę były głównymi tematami Niedzielnej Loż ... » więcej 2018-02-25, godz. 14:33 Zobacz i posłuchaj II części Niedzielnej Loży Radiowej z 25 lutego 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Młodzieżowej Loży Radiowej z przedstawiciele młodzieżówek partyjnych dyskutowali głównie na temat kontrowersji wokół ustawy IPN. Komu i dlaczego zależy na t ... » więcej 2018-02-25, godz. 13:58 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 lutego 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Loży Radiowej poruszyliśmy dwa tematy. Pierwszym był ciąg dalszy kontrowersji wokół ustawy IPN - komu i dlaczego zależy na tym, aby Polacy uchod ... » więcej 2018-02-18, godz. 13:44 Zobacz i posłuchaj II części Niedzielnej Loży Radiowej z 18 lutego 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Goście dzisiejszej Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowali na dwa tematy. Pierwszym była sprawa Władysława Frasyniuka, która wygenerowała takie oto pytania: czy ... » więcej 2018-02-18, godz. 13:31 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 18 lutego 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Goście dzisiejszej Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowali na dwa tematy. Pierwszym była sprawa Władysława Frasyniuka, która wygenerowała takie oto pytania: czy ... » więcej 2018-02-11, godz. 14:53 Zobacz i posłuchaj II części Niedzielnej Loży Radiowej z 11 lutego 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Dekomunizacja upamiętnień i spór o powody kłopotów opolskiej służby zdrowia zdominowały młodzieżową część Niedzielnej Loży Radiowej 11 lutego 2018 roku. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »