Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Lo ...
2017-12-10, 13:33 Autor: Marek Świercz

Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 10 grudnia 2017 roku!

Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 10 grudnia 2017 roku!
- Jeśli premier Beata Szydło stała wysoko w sondażach, to po co było ją zmieniać? - pytała w drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej Joanna Hassa z Mniejszości Niemieckiej, dodając jednak, że niemieckie media bardzo przychylnie przyjęły wybór Mateusza Morawieckiego na nowego premiera RP.
Pozytywnie o Morawieckim wypowiedział się także Jacek Jaszczyszyn z PSL, który podkreślił, że jest on bardziej technokratą niż politykiem, co dobrze rokuje polskiej gospodarce. Z podobną opinią wystąpił Dawid Niezgoda z Kukiz '15, który zauważył jednak, że zmiana premiera miała przykryć zmiany w prawie forsowane przez PiS a odejście Beaty Szydło było spowodowane zbyt wysokim zaufaniem społecznym, jakim się cieszyła, bo ono nie podobało się liderowi obozu władzy.

Jacek Piskorski z Nowoczesnej nazwał zmianę premiera tragikomedią, mówił także o tym, że Beata Szydło została przez prezesa PiS upokorzona. Jak dodał, po ludzku jest mu byłej już premier szkoda. Według Piskorskiego, Morawiecki ma za zadanie poukładać relacje Polski z Unią Europejską i łagodzić tarcia między różnymi frakcjami prawicy.

Marko Markowski z PiS stwierdził, że dotychczasowe osiągnięcia Morawieckiego stanowią znakomitą rekomendację na stanowisko premiera, apelował też, by nie współczuć Beacie Szydło, która na pewno zostanie dobrze zagospodarowana przez swoją partię. Przypomniał także, że to jej praca stała za podwójnym sukcesem PiS wyborach prezydenckich i parlamentarnych, czego nikt jej nie zapomni.

Goście programu dyskutowali także o wniosku Mniejszości Niemieckiej w sprawie rejestracji własnej partii. Hassa przyznała, że pomysł budzi kontrowersje wśród członków MN: jedni mówią, że pozwoli oddzielić działalność społeczno-kulturalną od politycznej, inni ostrzegają, że idea partii jako takiej odstręczy wielu sympatyków i członków mniejszości.

Gośćmi Marka Świercza byli: Joanna Hassa (MN), Jarosław Piskorski (Nowoczesna), Marko Markowski (PiS), Jacek Jaszczyszyn (PSL) i Dawid Niezgoda (Kukiz '15).

Zobacz także

2018-04-22, godz. 14:32 Zobacz i posłuchaj II cz. Niedzielnej Loży Radiowej z 22 kwietnia 2018! [FILM, ZDJĘCIA] Młodzieżową Lożę Radiową zdominowały dwa tematy: sprawa Stanisława Gawłowskiego i piątka Morawieckiego, czyli program rządu, jaki premier przedstawił na ostat ... » więcej 2018-04-22, godz. 14:11 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 22 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Niedzielną Lożę Radiową zdominowały dwa tematy: sprawa Stanisława Gawłowskiego i "Piątka Morawieckiego", czyli program rządu, jaki premier przedstawił na osta ... » więcej 2018-04-15, godz. 15:00 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 15 kwietnia 2018 roku! Techniczny raport podkomisji do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, komisja do spraw nieprawidłowości przy ściąganiu podatku VAT a także pomysł "rodzinn ... » więcej 2018-04-15, godz. 14:30 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 15 kwietnia 2018 roku! Techniczny raport podkomisji do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej oraz komisja do spraw nieprawidłowości przy ściąganiu podatku VAT były głównymi temat ... » więcej 2018-04-08, godz. 14:08 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 8 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowaliśmy z opolskimi politykami nad propozycją Jarosława Kaczyńskiego obniżenia uposażenia posłów, szefów spółek skarbu pańs ... » więcej 2018-04-08, godz. 14:06 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 8 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowaliśmy z opolskimi politykami nad propozycją Jarosława Kaczyńskiego obniżenia uposażenia posłów, szefów spółek skarbu pańs ... » więcej 2018-04-02, godz. 12:10 Zobacz i posłuchaj Świątecznej Loży Radiowej z 2 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Lany poniedziałek, zdobione jaja, wielkanocny zajączek i mnóstwo lokalnych obrzędów. Wielkanoc to nie tylko religijne święto i duchowe przeżycie, ale także mn ... » więcej 2018-04-01, godz. 13:10 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 1 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Czy nastąpi ocieplenie stosunków Polski z Unią Europejską lub jak mówią niektórzy, czy zakopany zostanie topór wojenny? Premier Polski szacuje te szanse na 70 ... » więcej 2018-04-01, godz. 12:10 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 1 kwietnia 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] W Niedzielnej Świątecznej Loży Radiowej zadaliśmy naszym gościom pytanie o to, czy po wysłaniu do Brukseli tzw. białej księgi sądownictwa, rząd polski może li ... » więcej 2018-03-25, godz. 15:16 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Zmiana czasu, zamknięcie śledztwa w sprawie zabójstwa burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga oraz kontrowersyjne nagrody dla członków rządu Beaty Szydło - ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »