Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Rogowski o zadaniach regionalnych rozgł ...
2015-11-17, 15:20 Autor: Marek Świercz

Sławomir Rogowski o zadaniach regionalnych rozgłośni Polskiego Radia i o tym, jak ocenia Radio Opole

Sławomir Rogowski, członek KRRiTV [fot. Marek Świercz]
Sławomir Rogowski, członek KRRiTV [fot. Marek Świercz]
- Tak te rozgłośnie zostały wymyślone przed wojną i nadal mają taką rolę pełnić: zaspokajać informacyjne, kulturowe, edukacyjne potrzeby mieszkańców regionu – mówił w Loży Radiowej Sławomir Rogowski, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Bo inne są problemy w Opolu, a inne w Krakowie czy Szczecinie.
Ze Sławomirem Rogowskim rozmawia Marek Świercz
Rok temu, na konferencji o mediach publicznych w Krakowie, minister Rogowski przekonywał, że w obliczu słabnącej prasy lokalne regionalna debata publiczna toczy się dziś niemal wyłącznie w programach regionalnych rozgłośni radia publicznego. Dziś twierdzi, że ta teza jest jeszcze bardziej aktualna.

- Co prawda nie ma dokładnych danych na temat tego, ile tytułów prasowych ma kłopoty, ale widać, że papierowa prasa słabnie. Po części zastępują ją różnorakie informacyjne portale, ale jest przecież radio, medium towarzyszące, które towarzyszy nam od rana, w drodze do pracy, w pracy i później. To ono jest źródłem informacji, dostarcza też innych wrażeń – przekonywał.

Zdaniem ministra Rogowskiego, Radio Opole wypada w rankingu lokalnych rozgłośni Polskiego Radia bardzo dobrze, bo łączy dwie rzeczy: troskę o wypełnianie misji i troskę o słuchalność.

- Byli prezesi regionalnych rozgłośni, którzy myśleli, że jak odkręcą kurek z komercyjną muzyka, to przejmą rynek. Tak się nie stało, bo ich oferta nie różniła się od oferty stacji komercyjnych – mówił nasz gość. – Radio Opole skutecznie konkuruje z drapieżnymi graczami w rodzaju RMF czy Zetki, z udziałem w rynku na poziomie 18 – 20 procent zajmuje drugie czy trecie miejsce. I robi to, nie rezygnując z misji, bo ma 60 procent słowa i 40 procent muzyki, ma też 47 procent treści regionalnych, wreszcie ma do 70 procent polskiej muzyki. W mojej ocenie jest najlepszą obok Krakowa rozgłośnią regionalną. A biorąc pod uwagę efektywność, czyli relację otrzymywanego abonamentu do uzyskanych rezultatów, jest na samym szczycie.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »