Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Co tam Panie w polityce?

Co tam Panie w polityce?

Co tam Panie w polityce? Zapraszają Piotr Moc i Piotr Gociek
W co drugi wtorek i w co drugą środę po godz. 16:05 najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu.

W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa Piotr Moc (Radio Opole) i Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura).
2021-11-09, 12:34 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Co tam Panie w polityce Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza o sytuacji na granicy, Marszu Niepodległości i negocjacjach ws. Turowa

Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
- Chciałabym dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja na granicy (...) spodziewam się tego, że będzie jak zawsze. To znaczy że wyjdzie pan premier i powie, że wszystkiemu winna jest opozycja – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z w RMF FM.
- Nie jestem przekonany, że wszystkiemu winna jest opozycja, natomiast myślę, że parę win można by wskazać - powiedział Piotr Gociek. - Spójrzmy na Litwę i Łotwę. Tamtejsza opozycja, która bardzo ostro krytykuje tamtejsze rządy murem stanęła przy rządzie w sytuacji kryzysu migracyjnego - dodał.
Piotr Gociek skomentował także trwające rozmowy między Polską i Czechami w sprawie kopalni w Turowie. W środę (10.11) ma być wydany komunikat w tej sprawie.

- Jestem optymistą, choć nie sądzę, że komunikat będzie przełomowy, myślę, że będzie sytuacja zbliżała się do osiągnięcia kompromisu. Rację mieli ci, którzy mówili, że wszystko może się zmienić po wyborach w Czechach.

W programie poruszono także temat marszu, jaki przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada. Będzie miał on charakter państwowy, jak poinformowała dzisiaj (9.11) rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. - Warszawa robiąc wszystko, aby Marsz Niepodległości nie przeszedł ulicami zezwoliła na marsz mod hasłem Stop Faszyzmowi. Nie wiem, co to ma wspólnego z 11 listopada - powiedział publicysta. - Myślę, że fakt, że Marsz Niepodległości będzie ucieszy tych, którzy szykowali się na spacer w tym czasie.

Zobacz także

2022-01-12, godz. 17:17, Otwarty mikrofon Radia Opole Co tam Panie w polityce? – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Do Senatu trafił wniosek o powołanie komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus. Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński potwierdził w rozmowie z tygodnikiem 'Sieci', że polskie służby… » więcej 2022-01-04, godz. 19:47, Otwarty mikrofon Radia Opole "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc (04.01.2022) Duet komentatorów Radia Opole, Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Polskie Radio Opole) w nowym roku o nowej porze, w stałym cyklu 'Co tam Panie w polityce?'. Co dziś w programie? » więcej 2021-12-28, godz. 14:12, Otwarty mikrofon Radia Opole "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w programie? » więcej 2021-12-21, godz. 14:14, Otwarty mikrofon Radia Opole "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. W niedzielę w wielu miastach w Polsce odbyły się protesty… » więcej 2021-12-14, godz. 14:58, Otwarty mikrofon Radia Opole "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »