Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Co tam Panie w polityce?

Co tam Panie w polityce?

Co tam Panie w polityce? Zapraszają Piotr Moc i Piotr Gociek
W co drugi wtorek i w co drugą środę po godz. 16:05 najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu.

W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa Piotr Moc (Radio Opole) i Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura).
2021-03-23, 13:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Cykl "Co tam panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza

Cykl "Co tam panie w polityce" Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza
W cyklu "Co tam panie w polityce" rozmawialiśmy o sytuacji pandemicznej w kraju i w regionie. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, powiedział Programie 1 Polskiego Radia że tendencja wzrostowa przebiegu pandemii nie jest najbardziej niepokojącą rzeczą w III fali epidemii koronawirusa. Wskazał za to na ilości pacjentów, którzy codziennie trafiają do polskich szpitali.
Na Opolszczyźnie mamy jeszcze sporo miejsc w szpitalach. Ssą wolne łóżka tlenowe i respiratorowe. Ale łózka nie leczą, potrzeba lekarzy. Na naszej antenie do personelu medycznego apelował wojewoda Sławomir Kłosowski.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu marszałka senatu Tomasza grodzkiego. Grodzki miał brać łapówki kiedy był dyrektorem Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie i ordynatorem oddziału chirurgii klatki piersiowej. Sprawa dotyczy lat 2006 2009 i 2012. Pełnomocnik grodzkiego mówi, że działania prokuratury maja charakter polityczny.

Dzieje się w ostatnich dniach w polityce tym razem na lewej stronie sceny politycznej.
Z Lewicy odeszła posłanka Monika Pawłowska, przeszła do Porozumienia, nie wstępuje jednak do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym.
To wywołało oczywiście zdumienie i lawinę komentarzy, bo nie często ktoś z lewicy przechodzi na prawicę. Pawłowska w jednym z wywiadów stwierdziła, że aż takiego hejtu się nie spodziewała.

Minister finansów zapowiedział reset polityki fiskalnej. - Nasza strategia to niepodnoszenie podatków. Chcemy, żeby obywatele, konsumenci, mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli je wydawać, zwiększając zakupy konsumenckie - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w Programie 1 Polskiego Radia.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski otrzymał w poniedziałek drugie pod względem ważności polskie państwowe odznaczenie cywilne. Jest ono nadawane za wybitne osiągnięcia, między innymi w dziedzinie sportu.
Odebranie odznaczenia od Prezydenta RP wywołało falę negatywnych komentarzy środowisk opozycyjnych.

Zobacz także

2021-05-25, godz. 13:28, Otwarty mikrofon Radia Opole Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Jesteśmy bliscy porozumienia: Republika Czeska zgodziła się wycofać wniosek skierowany do TSUE. Porozumienie zakłada wieloletnie projekty współfinansowane przez stronę polską; elektrownia i kopalnia Turów będą pracowały - poinformował… » więcej 2021-05-18, godz. 13:13, Otwarty mikrofon Radia Opole Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj z kryzysu po pandemii oraz dogonić w rozwoju kraje zachodniej Europy. Ogłoszone… » więcej 2021-05-11, godz. 14:06, Otwarty mikrofon Radia Opole Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Czy Platforma Obywatelska rozpoczęła grę na zwłokę?! Marszałek Tomasz Grodzki: Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją FO na najbliższym posiedzeniu. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski: Mam nadzieję, że Senat dociśnie rz… » więcej 2021-05-04, godz. 14:15, Otwarty mikrofon Radia Opole Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Krajowy Plan Odbudowy w sejmie, matury 2021 oraz bezdyskusyjny sukces siatkarzy to główne tematy dzisiejszego programu. Rozmawialiśmy o kulisach politycznych negocjacji, komentowaliśmy wypowiedzi liderów partyjnych w sprawie ratyfikacji… » więcej 2021-04-27, godz. 14:17, Otwarty mikrofon Radia Opole Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla RMF FM i 'Dziennika Gazety Prawnej' wynika, że 40,7 proc Polaków dobrze ocenia realizację Narodowego Programu Szczepień, 12,2 proc. osób jest przekonanych, że rząd radzi… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »