Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adam Kępiński o ratowaniu Aleksandrówki, akcji ' ...
2015-03-30, 16:12 Autor: Radio Opole

Adam Kępiński o ratowaniu Aleksandrówki, akcji "Konkubinat to Grzech" wizycie Magdaleny Ogórek w Opolu i alfabetycznych listach w wyborach do parlamentu

SLD włącza się w obronę Aleksandrówki, Ośrodka Rehabilitacji i Leczenia Dzieci w Jarnołtówku. - Nie będziemy pozwalali na to by spółka, która zarządza "Aleksandrówką" i sanatorium w Suchym Borze była niszczona - powiedział Adam Kępiński poseł SLD.

Adam Kępiński- Decyzja w sprawie co zrobić powinna być podjęta jak najszybciej, obojętnie w którą stronę miałaby pójść, choć spółka powinna zostać w rękach samorządu województwa lub samorządu lokalnego - dodał.

Co posłowie lewicy mogą zrobić w tej sprawie? - Możemy ją nagłośnić - odparł poseł. - Komercyjnie taka placówka może się utrzymać, nie ma zaciągniętych kredytów, powinna być dofinansowana i doinwestowana przez władze regionu - uważa Kępiński.

Sojusz Lewicy Demokratycznej mówi w sprawie Aleksandrówki jednym głosem z Prawem i Sprawiedliwością. - Krzywda ludzka, ośrodek jest bardzo stary i przeżył wszystkie czas a teraz okazuje się, że przestaje się opłacać - mówi poseł SLD.

Adam Kępiński wyraził swoje oburzenie akcją kościoła "Konkubinat to grzech". - Jestem za rozdziałem państwa od kościoła, a ta akcja to sekowanie ludzi. Kościół powinien raczej zachęcać do zawierania małżeństw a nie straszyć - uważa. - Z takich nieformalnych związków rodzi się około 28% dzieci - dodaje.

Magdalena Ogórek odwiedzi we wtorek (30.03) Opole. Kandydatka SLD na prezydenta przejdzie z ul. Katowickiej, z kampusu uniwersyteckiego przejdzie na pl. Kopernika, odwiedzi rektora Uniwersytetu Opolskiego, będzie także spacerowała. ul. Krakowską
- Kampania była zaplanowana tak, że najpierw będzie bardzo wstrzemięźliwie pojawiała się w mediach, a teraz gdy jest już oficjalną kandydatką pojawia się w różnych mediach - mówił w Loży Radiowej poseł Kępiński.

SLD przymierza się już do jesiennych wyborów parlamentarnych. - Ustalono, że w regionach listy kandydatów na posłów i senatorów będą spisywane alfabetycznie a ostateczna kolejność będzie ustalana przez komisję w Warszawie - zdradził poseł Adam Kępiński.

Posłuchaj:

Zobacz także

2019-04-25, godz. 15:22 Ewa Florek i Anna Malczewska o 38 Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu. Pierwsze wystawy już w piątek - Wystawa startuje w sobotę od godziny 10.00 i potrwa do niedzieli do późnych godzin popołudniowych. Mamy 2929 zgłoszonych psów, prawie 2 tys. wystawców i są ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:51 WSPÓLNA SPRAWA: Czy Polska jest gotowa do przyjęcia euro? Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, ale termin nie został określony. Temat wrócił jednak w debacie przed eurowyborami, prezes PiS Jarosław Kaczyński stw ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:13 Dr Krzysztof Badora o pyle znad Sahary, który przywędrował do Polski - To zjawisko jest rzadkie, ale nie jest nietypowe, dlatego, że powietrze zwrotnikowe z północnej Afryki od czasu do czasu jest zaciągane nad naszą część Euro ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:35 EUROWYBORY Arkadiusz Jasiński o tym, że politycy Porozumienia będą przypominali w Europie, kto zakładał obozy zagłady - Nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego przyjęli deklarację, że zrobią wszystko, by na arenie międzynarodowej bronić dobrego imienia Polski i zwalczać hi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:01 Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie - Staramy się analizować i rozpropagowywać informacje związane z dyplomacją i sprawami międzynarodowymi – powiedział w Loży Radiowej dr Stanisław Niewiński z ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:41 Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców - Gdy zastanawiałem się nad objęciem tej funkcji, myślałem, że moje główne zadania skupią się na wspieraniu tych grup, które żyją na Opolszczyźnie od dawna: M ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »