Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-08-13, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in. o sytuacji na Białorusi

Wojciech Skurkiewicz [fot. Ministerstwo Obrony Narodowej]
Wojciech Skurkiewicz [fot. Ministerstwo Obrony Narodowej]
Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie "Cudu nad Wisłą" oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto Wojska Polskiego i kwestia współpracy wojskowej między USA z Polską.
- Spoglądamy w stronę Białorusi i stamtąd płyną do nas rozpaczliwe obrazy, bo to nie tylko zakrwawieni ludzie ale i przedziwne wiadomości, które dostają się do opinii publicznej. Wczoraj poseł Michał Szczerba w Polskim Radiu mówił i pochwalił polską dyplomację, że pracuje z ambasadorem, a po drugie, że na miejscu KGB przejęło Swiatłane Cichanouską. Mieli jej pokazać zdjęcia jej dzieci, pokazać, że wiedzą gdzie są i dlatego ona złamana zaapelowała na słynnym filmie, żeby przerwać ten ferment, który toczy się na Białorusi - mówiła Magdalena Ogórek.

- Bez wątpienia służby białoruskie w pełni inwigilują to co się dzieje na Białorusi w różnych organizacjach i może być coś na rzeczy odnośnie tego zachowania kandydatki na urząd prezydenta Białorusi i jej dość szybkiej i tajemniczej podróży na Litwę. Służby państw ze Wschodu - Białorusi, Rosji ale i Ukrainy, czyli państw dawnego bloku sowieckiego, działają w sposób specyficzny i niestety na porządku dziennym jest inwigilowanie, ale też zastraszanie osób, które mogą być kluczowe jeśli chodzi o sferę polityczną czy gospodarczą – mówił sekretarz Wojciech Skurkiewicz.

- Jednak bez wątpienia te wybory, które się odbyły na Białorusi mimo wszystko dają nadzieję, że przyjdzie taki dzień w którym Białoruś będzie kroczyła w kierunku państw demokratycznych – dodał gość Magdalena Ogórek.

Magdalena Ogórek i Wojciech Skurkiewicz rozmawiali także o 100-leciu Bitwy Warszawskiej oraz przyjeździe szefa amerykańskiej dyplomacji Mike’a Pompeo do Polski w dniu Święta Wojska Polskiego i współpracy wojskowej między USA a Polską.
Z Wojciechem Skurkiewiczem rozmawia Magdalena Ogórek

Zobacz także

2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***