Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o zaprzysiężeniu prezydenta…
2020-08-07, 15:33 Autor: Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa o zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim

Młodzieżowa Loża Radiowa (07.08.2020)
Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły.
- Na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta była delegacja Platformy Obywatelskiej – zastrzegł Franciszek Posacki z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska) .

Jego zdaniem obecność wyłącznie delegacji Koalicji Obywatelskiej była formą sprzeciwu wobec tego, co działo się w poprzedniej kadencji Andrzeja Dudy – zwłaszcza łamania konstytucji. Ponadto sprzeciw wobec nierównych szans w kampanii wyborczej.

- Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy było zwieńczeniem kampanii wyborczej – powiedział Maciej Bekieszczuk z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem znamienne było to, że ławy poselskie Platformy Obywatelskiej były puste. Na uszanowanie tego momentu stać było inne ugrupowania parlamentarne a także byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Nie ma się co obrażać na wynik wyborów a Lewica i Platforma Obywatelska się obrażają – podkreślił Wacław Grabiec z Partii Korwin (Konfederacja).

Jego zdaniem ławy opozycji byłyby pełne, gdyby wygrał Rafał Trzaskowski. Zdaniem naszego gościa część polityków zachowała się fair i nawet mimo różnic politycznych stać ich było na uszanowanie urzędu prezydenta.

- Zaprzysiężenie prezydenta jest świętem demokracji - ocenił Fabian Pszon z Solidarnej Polski. - Mało jest takich momentów, w których możemy być razem.

Jego zdaniem brak posłów Koalicji Obywatelskiej wpisuje się trend negowania wszystkiego, co dzieje się w Polsce, totalnej opozycji. To po prostu kolejny przykład na to, że opozycja zajęta jest tylko budowanie strategii anty PiS-u.

- Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. To są ludzie: geje, lesbijki i osoby transseksualne – stwierdził Piotr Paszkiewicz z Lewicy.

Dlatego posłowie Lewicy zademonstrowali specjalnymi maskami i transparentami swój sprzeciw wobec słów Andrzeja Dudy, który choćby w Brzegu stwierdził, że LGBT to nie ludzie a ideologia. Ale ich obecność w Zgromadzeniu Narodowym świadczy o szacunku dla urzędu Prezydenta RP.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***