Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o zaprzysiężeniu prezydenta…
2020-08-07, 15:33 Autor: Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa o zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim

Młodzieżowa Loża Radiowa (07.08.2020)
Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły.
- Na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta była delegacja Platformy Obywatelskiej – zastrzegł Franciszek Posacki z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska) .

Jego zdaniem obecność wyłącznie delegacji Koalicji Obywatelskiej była formą sprzeciwu wobec tego, co działo się w poprzedniej kadencji Andrzeja Dudy – zwłaszcza łamania konstytucji. Ponadto sprzeciw wobec nierównych szans w kampanii wyborczej.

- Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy było zwieńczeniem kampanii wyborczej – powiedział Maciej Bekieszczuk z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem znamienne było to, że ławy poselskie Platformy Obywatelskiej były puste. Na uszanowanie tego momentu stać było inne ugrupowania parlamentarne a także byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Nie ma się co obrażać na wynik wyborów a Lewica i Platforma Obywatelska się obrażają – podkreślił Wacław Grabiec z Partii Korwin (Konfederacja).

Jego zdaniem ławy opozycji byłyby pełne, gdyby wygrał Rafał Trzaskowski. Zdaniem naszego gościa część polityków zachowała się fair i nawet mimo różnic politycznych stać ich było na uszanowanie urzędu prezydenta.

- Zaprzysiężenie prezydenta jest świętem demokracji - ocenił Fabian Pszon z Solidarnej Polski. - Mało jest takich momentów, w których możemy być razem.

Jego zdaniem brak posłów Koalicji Obywatelskiej wpisuje się trend negowania wszystkiego, co dzieje się w Polsce, totalnej opozycji. To po prostu kolejny przykład na to, że opozycja zajęta jest tylko budowanie strategii anty PiS-u.

- Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. To są ludzie: geje, lesbijki i osoby transseksualne – stwierdził Piotr Paszkiewicz z Lewicy.

Dlatego posłowie Lewicy zademonstrowali specjalnymi maskami i transparentami swój sprzeciw wobec słów Andrzeja Dudy, który choćby w Brzegu stwierdził, że LGBT to nie ludzie a ideologia. Ale ich obecność w Zgromadzeniu Narodowym świadczy o szacunku dla urzędu Prezydenta RP.

Zobacz także

2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***