Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych…
2020-07-28, 14:02 Autor: Witoid Żurawicki

Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach

Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
- Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt.
Podkreśliła, że psy mają sierść, ale nie mają gruczołów potowych, więc potem nie mogą obniżać temperatury swojego ciała. Robią to poprzez wentylację – tak zwane dyszenie. Dlatego tak ważne jest, by w trakcie upałów zapewnić czworonogom nie tylko zacienione miejsce do przebywania, ale przede wszystkim wodę. Czysta i świeżą, bez żadnych dodatków.

Inna sprawa z kotami, które oczywiście chadzają własnym ścieżkami. Koty wolno żyjące unikają człowieka, więc znacznie rzadziej w ich przypadku mamy do czynienia z potwornymi zaniedbaniami lub wręcz znęcaniem się.

- Internet i media społecznościowe aż huczą od takich przypadków - powiedziała Aleksandra Czechowska. W wakacje bardzo nasila się proceder porzucania czworonogów.
Przeszkadzają nam w wyjazdach zagranicznych lub krajowych na wczasy, poza tym nadchodzi okres znudzenia się psami podarowanymi dziecku pod choinkę czy na gwiazdkę. Zwierzę stało się problemem, więc porzucamy je, by pozbyć się problemu.

Nasz gość zaapelował, by podczas kupowania psa zbadać nasze możliwości (czas wolny, który możemy poświęcić czworonogowi) – także finansowe, bo pies w domu to także spory wydatek na karmę, szczepienia, ewentualne leczenie itp.

Zobacz także

2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***