Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych…
2020-07-28, 14:02 Autor: Witoid Żurawicki

Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach

Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
- Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt.
Podkreśliła, że psy mają sierść, ale nie mają gruczołów potowych, więc potem nie mogą obniżać temperatury swojego ciała. Robią to poprzez wentylację – tak zwane dyszenie. Dlatego tak ważne jest, by w trakcie upałów zapewnić czworonogom nie tylko zacienione miejsce do przebywania, ale przede wszystkim wodę. Czysta i świeżą, bez żadnych dodatków.

Inna sprawa z kotami, które oczywiście chadzają własnym ścieżkami. Koty wolno żyjące unikają człowieka, więc znacznie rzadziej w ich przypadku mamy do czynienia z potwornymi zaniedbaniami lub wręcz znęcaniem się.

- Internet i media społecznościowe aż huczą od takich przypadków - powiedziała Aleksandra Czechowska. W wakacje bardzo nasila się proceder porzucania czworonogów.
Przeszkadzają nam w wyjazdach zagranicznych lub krajowych na wczasy, poza tym nadchodzi okres znudzenia się psami podarowanymi dziecku pod choinkę czy na gwiazdkę. Zwierzę stało się problemem, więc porzucamy je, by pozbyć się problemu.

Nasz gość zaapelował, by podczas kupowania psa zbadać nasze możliwości (czas wolny, który możemy poświęcić czworonogowi) – także finansowe, bo pies w domu to także spory wydatek na karmę, szczepienia, ewentualne leczenie itp.

Zobacz także

2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »