Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby…
2020-07-24, 16:16 Autor: Witold Żurawicki

Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19

Dr Wiesława Błudzin o ponowny wzrost liczy zarażonych na COVID-19
- Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant wojewódzki do spraw chorób zakaźnych.
Nasz gość wyjaśnił, że ostatni wzrost liczby zachorowań w Polsce wynika z kilku przyczyn. Między innymi z masowych badań przesiewowych w kopalniach, nie zachowywania środków ostrożności na różnego rodzaju imprezach, na przykład weselach.

- Rygorystyczne stosujmy nadal proste zasady bezpieczeństwa - zastrzegła dr Wiesława Błudzin.

Po pierwsze - często myjmy ręce. Po drugie – stosujmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Po trzecie zachowujmy dystans od drugiej osoby.

- Dzięki myciu rąk, które jest teraz powszechniejsze, w tym roku jest znacznie mniej zakażeń chorobami przenoszonymi drogą pokarmową – wyjaśnił nasz gość i kilka razy zaapelował o bardzo częste mycie. Czynność prozaiczna, ale nie do przecenienia w walce z drobnoustrojami, w tym z COVID - 19 .

Dr Wiesława Błudzin przyznała, że jesienią może wystąpić kolejna fala zachorowań, gdyż to okres zachorowań na grypę. Dlatego niezmiernie istotnym jest korzystanie ze szczepień na grypę. Dzięki szczepieniom wyeliminowano przecież wiele groźnych chorób jak tężec czy polio. Korzystajmy ze zdobyczy współczesnej medycyny.

Zobacz także

2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***