Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby…
2020-07-24, 16:16 Autor: Witold Żurawicki

Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19

Dr Wiesława Błudzin o ponowny wzrost liczy zarażonych na COVID-19
- Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant wojewódzki do spraw chorób zakaźnych.
Nasz gość wyjaśnił, że ostatni wzrost liczby zachorowań w Polsce wynika z kilku przyczyn. Między innymi z masowych badań przesiewowych w kopalniach, nie zachowywania środków ostrożności na różnego rodzaju imprezach, na przykład weselach.

- Rygorystyczne stosujmy nadal proste zasady bezpieczeństwa - zastrzegła dr Wiesława Błudzin.

Po pierwsze - często myjmy ręce. Po drugie – stosujmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Po trzecie zachowujmy dystans od drugiej osoby.

- Dzięki myciu rąk, które jest teraz powszechniejsze, w tym roku jest znacznie mniej zakażeń chorobami przenoszonymi drogą pokarmową – wyjaśnił nasz gość i kilka razy zaapelował o bardzo częste mycie. Czynność prozaiczna, ale nie do przecenienia w walce z drobnoustrojami, w tym z COVID - 19 .

Dr Wiesława Błudzin przyznała, że jesienią może wystąpić kolejna fala zachorowań, gdyż to okres zachorowań na grypę. Dlatego niezmiernie istotnym jest korzystanie ze szczepień na grypę. Dzięki szczepieniom wyeliminowano przecież wiele groźnych chorób jak tężec czy polio. Korzystajmy ze zdobyczy współczesnej medycyny.

Zobacz także

2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »