Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii…
2020-07-22, 13:53 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej

Violetta Porowska gościem "Loży Radiowej" (22.07.2020)
- To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa struktur tej partii w regionie.
Nawiązała do ostatniego expose sejmowego premiera, w którym opowiadał o negocjacjach. Udało się wynegocjować kwotę 750 miliardów euro. I to bez żadnych ograniczeń, o jakich słychać było przed szczytem.

- Nie ma co łączyć gospodarki z polityką. To dwa różne żywioły – w ten sposób Violetta Porowska określiła próby wiązania tak zwanej kwestii praworządności z wypłatą pieniędzy. Dodała, że na przykład Hiszpania, w której dochodzi do łamania praw obywatelskich choćby w Katalonii, miała uzyskać środki unijne bez żadnych warunków. Na szczęście sprawność polskiej dyplomacji, zwłaszcza premiera Mateusza Morawieckiego, który po brukselskich salonach porusza się bardzo wprawnie i z wielkim talentem negocjacyjnym, spowodowały, że i Polska uzyska środki bez warunków.

Nasz gość podkreślił, że główna oś sporu w UE wcale nie leży na linii Wschód – Zachód, ale na linii Północ- Południe. Polska – dzięki wsparciu w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz poparciu innych państw – potrafiła zadbać o swoje interesy.

- Polska jest bardzo dobrze postrzegana przez różne unijne instytucje – zastrzegła Violetta Porowska. Dodała, że nasz kraj jest chwalony za to, jak poradził sobie z pandemią koronawirusa. Poza tym doceniania jest polska polityka gospodarcza, która powoduje, że nasz kraj pnie się w górę w różnych europejskich rankingach a także pod względem zamożności mieszkańców.
Z Violettą Porowską rozmawia Witold Żurawicki (22.07.2020)

Zobacz także

2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***